ЗМІ у світі

YouTube видалив канал азербайджанського псевдоексперта Фікрета Шабанова після того, як його викрив «Бабель»

У жовтні видання «Бабель» опублікувало розслідування про те, що азербайджанець Фікрет Шабанов, який дав чимало інтерв’ю, зокрема українським ЗМІ, насправді є самозванцем і конспірологом.

Відеохостинг YouTube видалив канал азербайджанського псевдоексперта і конспіролога Фікрета Шабанова. Про це написав «Бабель» із посиланням на повідомлення самого Шабанова в телеграмі.

У дописі Шабанов повідомив, що вже оскаржив це рішення відеохостингу, і закликав своїх підписників подавати скарги у зв’язку з блокуванням його ютуб-каналу. Він також заявив, що блокування — це результат роботи Служби безпеки України та Офісу президента, але доказів не надав.

«Необхідно написати у скарзі, що мене переслідують за інакодумство при збереженні моїх інтерв’ю на інших каналах ютубу», — проінструктував своїх прихильників Шабанов.

У жовтні цього року «Бабель» опублікував розслідування про те, що азербайджанець Фікрет Шабанов, який дав чимало інтерв’ю, зокрема українським ЗМІ, насправді є самозванцем і конспірологом.

«Він називає себе президентом канадського аналітичного центру Consultations on international policy and economy і дав десятки інтервʼю відомим українським блогерам і журналістам, зокрема Наталії Мосейчук і Дмитру Гордону.

Шабанов — “експерт” широкого профілю, він розказує про закулісся американської політики, український контрнаступ, ядерну загрозу, ситуацію на Близькому Сході, коментує питання релігії, пророкує імʼя нового очільника росії та головне — закликає не жаліти українців і говорити їм сувору правду про війну», — йдеться у публікації «Бабеля».

Видання пропонує ознайомитися з фактами, які воно зібрало та які ставлять під сумнів експертність Шабанова.

«Він поширює теорії змови, розповідає про «зовнішнє управління» Україною, світовий вплив Ватикану, підступи англосаксів і кельтів. Так само вигаданим може бути канадський аналітичний центр, який нібито очолює Шабанов — його слідів немає в реєстрах, а співробітники й результати роботи засекречені», — написав «Бабель».