ЗМІ у світі

Іспанський суд призупинив роботу телеграму в країні

Таке рішення ухвалили після того, як чотири медіакомпанії поскаржилися на те, що користувачі платформи можуть без дозволу завантажувати їхній контент.

Верховний суд Іспанії ухвалив рішення призупинити роботу месенджера «Телеграм» у країні. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерело в суді.

Чотири медіакомпанії поскаржилися на те, що користувачі платформи можуть без дозволу завантажувати їхній контент.

Суддя Сантьяго Педрас вирішив заблокувати месенджер на час розслідування та доручив операторів мобільного зв’язку виконати це рішення. За даними Reuters, доступ до послуг телеграму призупинять з 25 березня.

Згідно з антимонопольним відомством CNMC, додаток є четвертим за популярністю сервісом обміну повідомленнями в Іспанії, яким користуються майже 19% громадян.

Нагадаємо, результати дослідження, проведеного українським сервісом Telemetrio наприкінці 2023 року, засвідчили, що в Україні діє понад 33 тисячі активних телеграм-каналів із сумарною кількістю 282,6 млн підписників. Україна — на шостому місці у світовому списку за кількістю каналів з понад 1 млн підписників.

Згідно з дослідженням ІМІ, найпопулярніші в українському сегменті телеграм-канали поширюють фейки та маніпулюють на темі мобілізації, яка є чутливою для українців. Також, як повідомляв раніше «Детектор медіа», анонімні телеграм-канали поширюють фейки в тіктоку для залучення аудиторії.

Проте, за словами керівника Центру протидії дезінформації Андрія Коваленка, в Україні поки що не планують забороняти месенджер «Телеграм».