ЗМІ у світі

Президент Туреччини подав кримінальну скаргу на журналістів французького журналу Le Point

Адвокати президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана подали кримінальну скаргу на журналістів французького журналу Le Point через нібито завдану йому образу.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на AP.

Журнал Le Point вийшов з обкладинкою, на якій Ердогана назвали «ліквідатором» у зв’язку з військовим наступом Туреччини на сирійських курдських бойовиків на північному сході Сирії.

На першій сторінці журналу також було написано: «етнічна чистка, метод Ердогана».

Через це адвокати президента подали кримінальну скаргу в турецький суд проти головного редактора видання Le Point Етьєна Гернеля і журналіста Ромена Губера. Образа президента є злочином в Туреччині. Ердоган подав тисячі скарг на журналістів, політиків, студентів та інших за коментарі, які вважаються образами.

У 2016 році Ердоган подав до суду на німецького коміка за сатиричний вірш, що призвело до дипломатичної напруженості з Німеччиною і дебатів про свободу слова.

Раніше Міністерство закордонних справ Туреччини звинуватило американське видання Washington Post у поширенні та пропаганді ідей тероризму через публікацію статті одного з лідерів Робітничої партії Курдистану (РПК), яка визнана терористичною організацією.