ЗМІ у світі

У Франції вимагали звільнення Сущенка, Сенцова та інших політв’язнів

У Парижі пройшла акція на підтримку українських політичних в’язнів Кремля, а також захоплених у полон військовослужбовців

Про це повідомляє «Укрінформ».

Учасники акції вимагали негайного звільнення усіх політв’язнів.

«Вимагаємо звільнення усіх політичних в’язнів. Вимагаємо від Росії дотримуватися Женевських конвенцій, вимог Ради Європи, резолюцій Парламентської асамблеї РЄ, Євросоюзу, інших міжнародних організацій, інституцій та демократичних урядів світу стосовно ситуації в Азовському і Чорних морях й російської військової агресії проти України. Ми згадуємо Павла Гриба, Романа Сущенка, Олега Сенцова та інших українських в’язнів у РФ», – наголосили українські активісти у Франції..

Нагадаємо, Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом. Його звинувачують у «шпигунстві». 4 червня 2018-го Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму. 8 жовтня журналіста етапували до колонії.

Ррежисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії.

Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехіїросійські письменники та науковціПАРЄPEN Internationalрежисери Франції, Посольство США в УкраїніЄвросоюзОБСЄAmnesty InternationalМЗС КанадиМЗС ВеликобританіїМЗС ЛитвиСейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори, Human Rights Watch, Уряд КанадиМЗС Швеції та ін.

5 жовтня Сенцов написав відкритого листа про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв’язнів Кремля він тримав 145 днів.