Наголос

Меморіальний фонд Курта Шорка відзначив роботу ІМІ у галузі захисту прав журналістів

Меморіальний фонд Курта Шорка відзначив роботу Інституту масової інформації. Фонд зробить внесок у розмірі 5 тисяч доларів, щоб підтримати поточну роботу ІМІ у сфері безпеки і захисту прав журналістів. Про це йдеться на сайті Премії Курта Шорка, передає ІМІ.

«Усвідомлюючи труднощі, з якими стикаються журналісти під час репортажів з регіону, Меморіальний фонд Курта Шорка радий зробити внесок у розмірі 5000 доларів США для київського Інституту масової інформації, щоб підтримати його поточну роботу з моніторингу нападів на журналістів, підтримки безпеки журналістів та для проведення професійних тренінгів для журналістів, що працюють на передовій», — зазначили представники премії.

Цьогоріч премію «Місцевий репортер» від Фонду отримала журналістка англомовного видання The Kyiv Independent Асамі Тераджіма за репортажі зі східного Донбасу.

У номінації «Фіксер новин» переміг сирійський курдський журналіст Хішам Арафат, якийз 2011 року висвітлює конфлікти в Сирії та Іраку. За допомогою своєї мережі зв’язків і розуміння місцевого контексту Арафат зміг забезпечити доступ до колишніх бойовиків «Ісламської держави», що утримувалися в переповненій в’язниці, яку охороняли курди. 

Французька журналістка-фрилансерка і редакторка Леа Полверіні отримала премію в категорії «Фрилансер» за серію матеріалів про мусульманські меншини, які зазнають переслідувань у регіоні Сіньцзян у Китаї. 

Усі переможці отримають грошову винагороду в розмірі 5 тисяч доларів. Окрім цього, про їхню роботу згадають в мультимедійній кампанії на каналах соціальних мереж Thomson Reuters Foundation (X, Facebook і LinkedIn).

Варто зазначити, що до фіналу премії увійшли також українці в таких категоріях:

  • Номінація «Фіксер новин» — Олександр (Сашко) Чубко, Алла Дідур, Марта Родіонова, Анна Власенко.
  • Номінація «Фрилансер новин» — Анастасія Магазова.

Щорічна нагорода імені Курта Шорка в галузі міжнародної журналістики вже протягом 22 років відзначає хоробрих журналістів за висвітлення конфліктів, корупції й несправедливості та має ім’я американського журналіста-фрилансера, вбитого в Сьєрра-Леоне 2000 року під час виконання редакційного завдання Reuters. 

Раніше «Детектор медіа» також писав про те, що голова правління Центру прав людини Zmina, журналістка Тетяна Печончик стала лауреаткою премії імені Анни Дальбек від однойменного Меморіального фонду, якою щороку відзначають правозахисників.