Наголос

Україна і Польща підписали меморандум про співпрацю у цифровій галузі

Окрім іншого, Польща пообіцяла Україні допомогу в забезпеченні системами Starlink.

Віцепрем’єр-міністр та міністр цифрової трансформації Польщі Кшиштоф Гавковський сьогодні, 6 травня, здійснив робочий візит до Києва та зустрівся з віцепрем’єр-міністром та міністром цифрової трансформації України Михайлом Федоровим. У межах візиту підписали меморандум про співпрацю в цифровій галузі двох держав. Про це в інтерв’ю AIN.Capital повідомив Кшиштоф Гавковський.

Як повідомило видання, офіційно деталі меморандуму будуть оприлюднені найближчим часом.

Разом із цим, Кшиштоф Гавковський повідомив про ключові моменти візиту:

  • Польща пообіцяла Україні допомогу в забезпеченні доступу до інтернету в Україні, зокрема власне забезпечення системами Starlink;
  • сторони домовилися забезпечити довгострокові механізми кібербезпеки;
  • Польща підтвердила свою підтримку України, зазначивши, що обсяг допомоги становить 2,5% її річного ВВП, що робить її одним з лідерів серед країн-донорів;
  • у Польщі зараз локалізовані сервери підтримки українських підприємств і держава задекларувала готовність надалі забезпечувати безпеку цих даних.

Зазначено, що польський віцепрем’єр також запросив Федорова з візитом до Польщі, щоб поділитися досвідом та успіхами України в цифровій трансформації.

Додамо, влітку 2023 року Міністерство цифрової трансформації України, Держспецзв’язку та Канцелярія Прем’єр-міністра Республіки Польща підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері кіберзахисту.

Автор: Юлія Поліковська.