Наголос

До звільненого Ізюма привезли перший наклад місцевої газети “Обрії Ізюмщини”

В деокупованому Ізюмі разом з гуманітарною допомогою роздаватимуть газету “Обрії Ізюмщини” — перший випуск після звільнення міста Збройними силами України. 

Про це Суспільному розповів головний редактор газети Костянтин Григоренко. 

Через війну редактор евакуювався з міста, але продовжував висвітлювати події в Ізюмі на сайті та у соціальних мережах видання. 

“5 тисяч примірників на чотирьох сторінках, сьогодні вже їх доставили в Ізюм. Волонтери роздадуть їх безкоштовно в усіх мікрорайонах міста, там, де роздаватимуть гуманітарну допомогу”, — сказав Григоренко. 

Матеріали для першого випуску після деокупації Костянтин Григоренко готував самостійно за підтримки колег з Львівщини. У газеті є звернення голови Ізюмської районної військової адміністрації Степана Масельського, який попереджає про небезпеки швидкого повернення до звільненого міста, звернення Ізюмського міського голови Валерія Марченка та кілька авторських статтей. 

“Про окупантів, які хотіли побудувати комунізм в Ізюмі, жахлива історія про те, як одна наша ізюмчанка пролежала вісім днів з мертвими сином, мамою і чоловіком, після обстрілів. Також пишу про колаборантів, про тих, хто зрадив Україну і таке інше”, — розповів Костянтин Григоренко. 

Повернутися додому редактор “Обріїв Ізюмщини” планує тоді, коли відновлять електропостачання й інтернет, щоб мати можливість працювати.

“Я зв’язався зі своїми колегами з Ізюма, будемо налагоджувати зв’язок. Але верстати будемо за межами Ізюма, друкуємо у Харкові”, — розповів Костянтин Григоренко. 

До кінця року редактор планує поновити періодичність “Обріїв” і видавати газету, як і раніше, раз на тиждень. 

Що відомо

  • 10 вересня над Ізюмом підняли українські прапори. ЗСУ звільнили місто від російських окупантів під час контрнаступу. 14 вересня прапор України в Ізюмі підняли за участі президента урочисто. За даними РНБО, за час повномасштабного вторгнення Ізюм зазнав найбільше авіаударів РФ — 476. Місто перебувало в окупації з квітня.