Наголос

Зарубіжні країни планують вакцинувати журналістів від COVID на перших етапах

Федеральне агентство міністерства охорони здоров’я США «Центри з контролю та профілактики захворювань в США» (CDC) опублікувало рекомендації для федеральних та місцевих органів влади щодо порядку вакцинації від COVID-19. Ці рекомендації ґрунтуються на рекомендаціях Консультативного комітету з практик імунізації (ACIP), незалежної групи медичних експертів та експертів з охорони здоров’я.

Відповідно до цих напрацювань, журналістів та медіапрацівників рекомендують щеплювати у третій фазі (Phase 1c). Також, до цієї хвилі вакцинування потрапляють особи від 65 до 74 років та люди віком від 16 до 64 років, які мають відповідні медичні показання.

Варто зазначити, що перша фаза вакцинування (Phase 1a) у США вже триває. До неї потрапили медичні працівники та особи, які перебувають на довготривалому лікуванні.

Підставою для включення журналістів в одну з першочергових фаз вакцинування стали численні звернення журналістських організацій до CDC та місцевих комітетів з питань вакцинації населення. Понад десяток журналістських організацій, серед яких National Association of Broadcasters (NAB), News Media Alliance (NMA), Society of Professional Journalists (SPJ), звернулися з проханням дозволити журналістам, які висвітлюють кризу COVID-19, мітинги, акції протесту та інші публічні заходи, зробити щеплення вакциною від коронавірусу у перших хвилях. Як повідомляє видання «Quill», відповідний лист був направлений до очільника CDC Хосе Ромера.

З відповідною ініціативою виступили колеги з Бразилії, Перу та Уругваю. За інформацією від Міжнародної Федерації Журналістів, спілки цих країн звернулися до урядів з проханням розглядати медіапрацівників, як критичноважливих та включити їх до пріоритетних груп з вакцинування проти COVID-19.

Варто зауважити, що Асоціація журналістів Сербії (UNS) 15 січня 2021 року звернулася до уряду із проханням включити журналістів до пріоритетного списку вакцинування. А 19 січня 2021 року, згідно з повідомленням «Балканського оглядача» розпочався процес щеплення наших колег. Для того, щоб зареєструватися редакціям необхідно просто звернутися до прес-служби уряду Сербії електронною поштою.

Керівництво штату Трипура (Індія) оголосило, що журналісти отримають щеплення у другій фазі. Журналістів Трипури будуть вакцинувати разом з поліцією, центральними збройними силами, співробітників податкового департаменту, муніципальним персоналом тощо. Про це повідомляє видання «The Sentinel».

Уряд Індонезії публічно оголосив, що журналісти та працівники ЗМІ вже включені до другого етапу вакцинування у їх країні. Відповідна інформація була опублікована виданням «Coconuts Jakarta». Варто зазначити, що першу чергу вакцинації в Індонезії вже почали у середині січня. «До другої хвилі вакцинації потрапляють працівники освіти, продавці, релігійні діячі, народні представники, державні службовці, співробітники служб безпеки, працівники громадського транспорту, спортсмени, журналісти та медіапрацівники», – повідомила речниця Міністерства охорони здоров’я Індії.

Генеральний секретар Міжнародної Федерації Журналістів Ентоні Беланжер сказав: «З початку пандемії журналісти безумовно довели суттєву роль, яку вони відіграють в інформуванні своїх громадян та боротьбі з дезінформацією щодо COVID-19. Журналісти є важливими працівниками, що слід враховувати під час розробки національних кампаній вакцинацій проти COVID-19 у всьому світі».