Обмеження роботи представників медіа в районах бойових дій пов’язані винятково з контролем за інформацією, що становить інтерес для розвідки противника.
Про це повідомив начальник Управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Богдан Сеник у відповіді на лист НСЖУ щодо обмежень роботи представників медіа в районах бойових дій.
«Управлінням зв’язків з громадськістю Збройних Сил України за дорученням начальника Генерального штабу ЗС України в межах компетенції та разом із визначеними співвиконавцями опрацьовано Ваш лист щодо обмежень роботи представників медіа в районах бойових дій, – йдеться у листі-відповіді. – Повідомляється, що відповідним розпорядженням з безпеки застосування військ (сил) було визначено завдання щодо посилення контролю за інформацією, яка становить інтерес для розвідки противника, а також недопущення несанкціонованого доступу представників медіа у райони ведення бойових дій та передачу фото та відеоматеріалів третім особам. Додаткових заходів, які обмежують роботу представників медіа у районах ведення бойових дій не визначалося».
Нагадаємо, до Національної спілки журналістів України в серпні надходили звернення акредитованих журналістів щодо жорстких обмежень в роботі ЗМІ на фронті. НСЖУ як професійна організація, що захищає інтереси та права журналістів, офіційно звернулась до Генерального штабу ЗСУ з проханням роз’яснити ситуацію. Однак через кілька днів повної заборони в доступі журналістам на передову, Управління стратегічних комунікацій ЗСУ опублікувало оголошення про відновлення робочого порядку опрацювання запитів акредитованих журналістів.
Спілка журналістів вітає оперативне реагування на запити представників національних і міжнародних медіа та сподівається, що взаємодія ЗСУ зі ЗМІ і надалі сприятиме приверненню уваги світу до героїчної боротьби українців з окупантами.