Наголос

СМІХ У ЧАСИ ВІЙНИ: ПОЛІТИЧНА КАРИКАТУРА ЯК ЗБРОЯ

Виставка політичної карикатури «Російський корабель, ідин…» відбуватиметься у Львові у приміщенні Музею ідей (вул. Валова 18а)  21- 23 червня.

Ініціаторами та співорганізаторами є Ротарі-клуби «Одеса-Рішельє» та Lviv International, а також Всесвітній клуб одеситів, Клуб одеських карикатуристів та Гільдія власкорів Одеси. На виставці представлено  понад 200 робіт з України, Ізраїлю, Польщі, Греції, Німеччини, Білорусії, Румунії, Росії, Індії, Італії, Швеції, Нідерландів, США, Франції, Австрії. Окрім Одеси, виставка вже побувала в Києві, Миколаєві і Чернігові. На черзі – Львів.

Беручи до уваги актуальність цієї виставки, планується показати її в тих українських містах, де працюють ротарійськіклуби, об’єднані у Дистрикт 2232. Під час експозиції проводитиметься збір коштів для допомоги ЗСУ та ТРО.Окрім того, більшість із 138 країн світу, де функціонують ротарійські клуби, виявили бажання прийняти цю виставку у себе і таким чиноми продемонструвати світові справжнє обличчя рашизму. Сподіваємося також і на підтримку Посольств України за кордоном. Роботи, представлені на виставці, автори передали на безоплатній основі. Однак планується видання альбому цих карикатур, який стане ще одним кроком до спільної перемоги над ворогом. 

Кажуть, що складовими почуття гумору є і оптимізм, і легкий смуток водночас. Тому роботи, представлені на виставці, викликають не лише посмішку, а й сум і тривогу за долю України, до якої прикуто увагу та надії усього світу. Однак у ці тривожні часи політичний гумор є не менш потужною зброєю, ніж танки, «байрактари», «джавеліни» і «нептуни». Сміх – це не лише зброя. Це ознака сильних, волелюбних і незламних людей, які чинять опір агресору, сміючись ворогу в обличчя і крок за кроком наближають Перемогу!