Наголос

Пресреліз

«Мельпомена Таврії» – щорічний міжнародний театральний фестиваль, який проходить у Херсоні на базі Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша. З 1999 року фестиваль об’єднує поціновувачів театру з Херсона, України та інших держав, підвищує туристичну привабливість південного регіону, відкриває нові локації, популяризує сучасну творчість, демонструє кращі зразки театрального мистецтва, створює сприятливі умови для культурного обміну.

Президент фестивалю – генеральний директор-художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша, голова Євразійської театральної асоціації, народний артист України Олександр Книга.

Учасники – професійні театральні колективи. Їх оцінює міжнародна експертна рада, у складі якої – українські та закордонні театральні критики, режисери, діячі мистецтва.

Статистика за 23 роки існування вражає – у межах «Мельпомени Таврії» відбулося 488 показів вистав 214 театрів з 98 міст та 20 країн світу!

Попри воєнний стан в Україні, задля підтримки херсонців, які перебувають в окупації, а також тих, які були змушені покинути свої домівки, ХХIV«Мельпомена Таврії» відбудеться у запланований раніше термін – з 10 по 19 червня! 

Вперше за роки існування міжнародний театральний фестиваль змінить формат – цьогорічтеатри-учасники не привезуть вистави до Херсона, а показуватимуть їх на своїх майданчиках. Вистави окремих театрів, які не зможуть здійснити показ вживу, будуть опубліковані на офіційному YouTube-каналі за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCRE8UykWUTsFr1ujZbOFAdQ

Кожен театр-учасник виділить певну кількість квитків для тимчасово переміщених осіб, які перебувають у їхньому місті. Артисти Херсонського театру Куліша, які покинули домівки, відвідають фестивальні вистави в якості спеціальних гостей!

У фестивалі задіяно 57 театрів із 34 міст та 11країн світу: Україна, Португалія, Чехія, Польща, Туреччина, Грузія, Німеччина, Румунія, Франція та вперше – Японія і США! До слова, наш фестиваль об’єднає зусилля з французьким «Festival inExtremis»!

Вистави оцінюватиме експертна рада. У її складі – відомі театрознавці, з якими «МельпоменаТаврії» співпрацює багато років, та які у силу обставин перебувають у тому чи іншому місті, де базуються театри-учасники. Експерти відвідуватимуть вистави, оцінюватимуть їх, а такожописуватимуть побачене у соціальних мережах і медіа.

На фестивалі працюватиме Освітня платформа, у межах якої відбуватимуться онлайн-лекції та майстер-класи (спікери: Сергій Винниченко, Дмитро Богомазов). Також ми готуємо Літературнусцену, до якої долучаться відомі закордонні та українські режисери, драматурги, письменники тамузиканти (виступаючі: Дон Нігро (США), Надія Теленчук (Німеччина), Андрій Курейчик (Білорусь-США), Макс Кідрук, Василь Кузан, Тетяна П’янкова, Юлія Бережко-Камінська, Сашко Обрій, Неда Неждана, Ярина Каторож, Віктор Янкевич, Надія Гармазій, Степан Манукян, Анна Шеррі,Юрій Журавель, Сергій Дзюба, Віталій Запека, Олександр Терещенко та Антон Сенченко). Під егідою фестивалю у м. Київ запланований показ документального фільму «Життя після 16:30».Кошти, вилучені від продажу однойменної книги перерахують на потреби біженців з Херсона.

Офіційна пресконференція з нагоди відкриття ХХІV Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» відбудеться 10 червня о 13:00 у Дзеркальній залі Львівської Національної опери ім. С.Крушельницької. Там відбудеться і відкриття фестивалю 11 червня о 15:00 – київська команда «Project Art Theatre» з цієї нагоди готуєтеатралізоване дійство «МИ» за поезією А.Матвійчука.

За можливістю меценати, театри-учасники, глядачі та інші небайдужі збиратимуть кошти наблагодійний рахунок театру ім. М.Куліша: https://drive.google.com/file/d/1a-AI9gd33MyWNdEUcxKDRtAzBZJlJPo4/view?usp=sharing