Конкурси

Конкурс стипендій для журналістів на створення матеріалів про МСЕК

Громадська спілка «Ліга Сильних» запрошує журналістів регіональних медіа дослідити проблеми взаємодії людей з інвалідністю з медико-соціальними експертними комісіями. Конкурс відбудеться в рамках проєкту «Реформування МСЕК». Про це повідомила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

«Ми неодноразово наголошували, що роботу медико-соціальних експертних комісій необхідно реформувати. Цим конкурсом ми прагнемо привернути увагу до проблематики взаємодії людей, які мають чи прагнуть оформити інвалідність з МСЕК на місцевому рівні. Ми пропонуємо локальним та регіональним медіа показати проблеми та реальний досвід українців, які отримують послуги в цій установі. Усі опубліковані матеріали будуть корисними в аналітичній роботі, яку ми постійно проводимо, щоб знаходити шляхи подолання існуючих бар’єрів», – сказала виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

Очікується, що в рамках конкурсу будуть написані 12 матеріалів. Стипендія на виготовлення одного матеріалу становить 5 тисяч гривень. Журналістам пропонується розкрити досвід тих, хто не може отримати інвалідність через бюрократичні процедури. Або розповісти історію тих, кому з року в рік доводиться доводити, що стан здоров’я не змінився. Також журналісти можуть відвідати з героями приміщення МСЕК та перевірити їх на предмет доступності.

Заповнити форму для участі у конкурсі можна за посиланням. Дедлайн для подання пропозицій: 28 березня 2024 року.

Після завершення прийому заявок конкурсна комісія визначає потенційні матеріали, створення яких підтримає. На реалізацію ідеї у журналістів є 2 тижні.

Нагадаємо, громадська спілка «Ліга Сильних» виступає за зміни в роботі медико-соціальних експертних комісій та спрощення процедури отримання інвалідності.