Всеукраїнські новини

Компанія Deutsche Welle звільнила журналістку Маргариту Захарчук під час її відпустки через вагітність та пологи

Німецька організація Deutsche Welle звільнила журналістку, координаторку проєктів DW Akademie Маргариту Захарчук під час її відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Про це Маргарита написала на своїй-фейсбук сторінці, а також розповіла подробиці «Детектору медіа».

Журналістка координувала проєкти DW Akademie, які, зокрема, стосуються освіти для медійників. Нещодавно Захарчук також розпочала проєкт для літніх людей з розвитку медіаграмотності, який продовжили до 2026 року. 

«Повідомлення про неочікуване звільнення прийшло у найбільш вразливий період, за місяць перед пологами, і спричинило неабиякий стрес. Після 6 років сумлінної праці отримати “Дойче-Велле наразі не має необхідності у залученні додаткових штатних одиниць”, замість якихось коментарів — сухе повідомлення про необхідність здати робочу техніку, викликало біль, тривогу і врешті нерозуміння, як таке може трапитися в цивілізованому суспільстві», — йдеться в її дописі.

Як зазначила Захарчук у коментарі «ДМ», про звільнення їй повідомили 1 квітня, обґрунтувавши своє рішення «скороченням штату». Після цього журналістка одразу зв’язалася зі своїм адвокатом.

«Вона запропонувала такі шляхи: або мене звільняють, і я маю місяць для оскарження їхнього рішення, або є судова практика, згідно якої роботодавцю дають три місяці, щою знайти для мене нову посаду на своєму підприємстві чи іншому. Окрім цього, вони мають виплатити кошти за ці три місяці пошуків», — пояснила вона.  

За її словами, у DW запевнили, що вони надалі виконуватимуть свої обов’язки роботодавця, а саме — виступатимуть фінансовим агентом для Фонду соціального страхування, який виплачував журналістці лікарняний, за умови, якщо його продовжать. Зрештою, захист журналістки надіслав компанії досудове попередження.   

Маргарита Захарчук зазначила, що їй виплатили тримісячну компенсацію, однак так і не працевлаштували. Натомість організація запропонувала передати дані журналістки у територіальну службу зайнятості. 

Наразі журналістка готує позов, який планує подати до суду в Києві вже цього тижня.

Зауважимо, що згідно зі ст. 184 Кодексу законів про працю, роботодавець не може звільнити вагітну жінку, окрім випадків повної ліквідації підприємства чи організації.

«Детектор медіа» звернувся по коментар до Представництва DW в Україні та очікує на відповідь. 

Фото: Маргарита Захарчук/фейсбук

Джерело: https://detector.media/infospace/article/214634/2023-07-24-kompaniya-deutsche-welle-zvilnyla-zhurnalistku-margarytu-zakharchuk-pid-chas-ii-vidpustky-cherez-vagitnist-ta-pology/