ЗМІ у світі

У Росії суд арештував журналіста на 6 років

Російський суд засудив до шести років колонії і штрафу головного редактора видання «БлогСочі» Олександра Валова, обвинуваченого у вимаганні у депутата Держдуми. Журналіст пов’язує рішення суду зі своєю професійною діяльністю

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на адвоката блогера Олександра Попкова.

Олександра Валова затримали 19 січня 2018 роки після обшуку в його квартирі. За версією слідства, журналіст вимагав у депутата Держдуми Росії від ЛДПР Юрія Напсо 300 тис. руб за видалення компрометуючих матеріалів: у них йшлося про те, що парламентар обгородив частину громадського пляжу в Сочі, встановивши особистий басейн.

Сам журналіст заперечує провину і вважає справу політично мотивованою. Він пов’язує кримінальне переслідування з діяльністю сайту «БлогСочі».

Адвокат Попков наголосив, що в матеріалах справи Олександра Валова є постанова суду про прослуховування його переговорів. Воно мотивується його причетністю «до групи опозиційно налаштованих громадян, діяльність яких спрямована на організацію акцій громадянської непокори з використанням екстремістських методів».

Нагадаємо, у Камеруні арештували журналістку після того, як вона опублікувала на своїй сторінці у Facebook розслідування вбивства американського місіонера. У публікації журналістка звинуватила у вбивстві американця військовиих Камеруну. Влада затримала її і звинуватила у «розповсюдженні фейків».