Наголос

29 січня Секретаріат ЛОО НСЖУ прийняв рішення .

ПРОТОКОЛ № 1

від 29 січня 2021 року засідання Секретаріату Львівської ОО НСЖУ

Присутні члени секретаріату: Климович Я. , Фейло Я. ,Болкун А. ,Суходуб З. , Цеголко П. , Шкрибало В. , Іванців М. ,Хвойницький М. , Буджак П.

Кворум для прийняття рішень секретаріату дотримано.

Климович ознайомив членів секретаріату з порядком денним засідання.(Порядок денний додається)

Голосували-за запропонований порядок денний- одноголосно.

1). Розгляд особових справ претендентів на вступ у НСЖУ.

Климович ознайомив членів секретаріату з документами,які подали на секретаріат, кандидати на членство у НСЖУ. Всі вони відповідають статутним

вимогам. Обговорили кандидатури:

1.Сембратович Віктор Андрійович- телеканал НТА:  відеооператор,власкор національного телеканалу «112 Україна»,фрілансер агентства «Reuters», ТРК «Україна»», «Футбол 1»,»Футбол 2».

Голосували-ЗА одноголосно.

2.Скриньковський Руслан Миколайович-член редакційної колегії міжнародного наукового журналу «Інтернаука», представник медійної групи прес-клубу Львівського палацу мистецтв.

Голосували-ЗА одноголосно.

3.Стрельбецька Яна Володимирівна- блогер, прес-клуб Палацу мистецтв.

Голосували-ЗА одноголосно.

4.Сембратович Вікторія Василівна- журналіст та ведуча телеканалу НТА.

Голосували-ЗА одноголосно.

5.Тиркало Юрій Євгенович- медійна група Львівського палацу мистецтв.

Голосували-ЗА одноголосно.

                                                                      

6. Заболотна Оксана Іванівна- блогер, медійна група Палацу мистецтв.

2)Уточнення списку  на виключення із членів НСЖУ журналістів,які втратили зв’язок з організацією та не сплачують членські внески більше трьох років.

З інформацією виступив Голова ЛОО НСЖУ Я.Климович. Протягом трьох місяців проведена певна робота по моніторингу та інвентаризації журналістських посвідчень. Виявлено більше 200 членів НСЖУ,які не сплачують членські  внески. Прийнято рішення позбавляти членства у спілці після індивідуальної роботи із кожним, хто порушив Статут. У результаті станом на 1 лютого чимало спілчан підтвердили членство в організації та покрили борги по сплаті членських внесків.

Після обговорення даного питання секретаріат прийняв рішення продовжити роботу по моніторингу журналістських посвідчень до 15 березня 2021 року та опублікувати список претендентів на виключення із НСЖУ на сайті Львівської обласної організації НСЖУ , сторінці у Фейсбук. Розглянути питання втрати членства у НСЖУ на засіданні Секретаріату 26 березня 2021 року. Передати списки виключених  до Національної спілки журналістів  та  у сектор МВС по захисту журналістів.

Голосували-ЗА одноголосно.

3).Про підписання Угоди співпраці з Львівським об’єднанням професійних спілок та Львівським палацом мистецтв.

Климович проінформував, що НСЖУ вже уклала угоду з об’єднанням профспілок України. Така співпраця скерована на соціальний захист журналістів. Актуальність цього питання особливо постала  під час пандемії. Не законні звільнення журналістів, порушення договірних зобов’язань на усіх рівнях, перешкоджання журналістській діяльності,організація відпочинку медійників. Запропонував обговорити це  питання.

Фейло Я.- наголосив,що це позитивна ініціатива. Однак потрібно спочатку ознайомитись із проектом Угоди,уникнути формальностей,знайти механізми реального захисту журналістів.

Болкун А.-висловив сумнів  чи забезпечать профспілки реальний соціальний захист. Підтримав ,що необхідно відповідально підійти до Угоди.

                                                                     

Хвойницький М.- на прикладі взаємодії із профспілками, під час знищення місцевих телерадіокомпаній, висловив сумнів про ефективність такої співпраці. Сотні журналістів залишились без роботи, місцеві телебачення і радіо перетворились у корпункти. І ця тенденція продовжується у філіях Суспільного. Угода повинна бути не лише на папері а й знайдені механізми її реалізації.

Климович запропонував  на наступному засіданні розглянути проект Угоди,внести доповнення і лиш тоді приймати рішення.

Голосували-ЗА одноголосно.

4).Обговорення та затвердження тематики чергового випуску газети «Львівщина медійна».

Фейло Я.-проаналізував роботу редколегії у минулому році. Відзначив високий професійний рівень видання. Ознайомив присутніх з тематикою наступного випуску газети. Запропонував розмістити звернення до авторського активу видання про підготовку матеріалів з найбільш актуальної тематики  у медіа сфері Львівщини. Прохання подати матеріали до 15 лютого.

Голосували-ЗА одноголосно.

5). Інформація щодо пропозицій обласної організації НСЖУ надіслані органам влади,які торкаються розвитку інформаційного простору Львівщини.

Климович назвав пріоритети над якими спілчани працюватимуть у поточному році. Серед них участь у конкурсі для місцевих друкованих видань «Четверта влада». Забезпечити визначення переможців до професійного свята Дня журналіста,який святкуємо 6 червня. Пропонуємо до професійного свята встановити загальноукраїнську журналістську премію  ім.Героя України, члена Львівської  журналістської  організації Тараса Матвіїва, який загинув від рук російських окупантів захищаючи суверенітет та цілісність нашої Держави.

Пропонуємо щоквартально організовувати тренінги для журналістів по питаннях боротьби з фейками,як однієї із форм гібридної війни Росії проти України , та вироблення рекомендацій по їх розвінчуванню . До участі пропонуємо запрошувати колег із Рівенщини, Волині та країн сусідів членів ЄС.

В пріоритеті на цей рік залишається сприяння книговиданню членами НСЖУ та щоквартальний випуск газети «Львівщина медійна».

Відповідні звернення скеровані Голові ОДА  М.Козицькому та Голові обласної

                                                                    

Ради І. Гримак.  У разі прийняття депутатами позитивного рішення є усі підстави для успішної реалізації цих проектів.

Голосували-ЗА затвердження проектів-одноголосно.

6).Різне.

А).У зв’язку із ротацією членів секретаріату Климович Я., опираючись на положення Статуту організації ,запропонував  доокооптувати секретаріат членом Правління Буджаком П.В. ,який бере активну участь у роботі організації.

Голосували-ЗА одноголосно.

            Б).Юрій Леськів,член Правління ЛОО НСЖУ вніс пропозицію провести у прес-залі  спілки в лютому цього року круглий стіл присвячений 90-річчю  виходу у світ журналу «Пластовий шлях»,який видається у багатьох країнах світу, за участі журналістів,редакційної ради  журналу та провідників Пласту Стебницького і Добоша,які проживають у Львові.

Голосували- ЗА одноголосно.

            В).Внесено пропозицію поновити членом НСЖУ Василя Старецького у зв’язку із виконанням зазначеним статутних вимог.

Голосували-ЗА одноголосно.

            Г).До Секретаріату обласної організації звернулись  журналісти-розслідувачі  ГО «Народний антикорупційний нагляд»  про створення  у Львівській  спілці  журналістів  сектору  журналістських  розслідувань. Члени Секретаріату підтримали звернення та доручили координацію роботи сектору покласти на голову журналістської комісії з правничих питань Шкрибало Властимиру .

Голосували –ЗА одноголосно. 

            Голова ЛОО НСЖУ                                 Ярослав Климович