ЗМІ у світі

У Венесуелі правоохоронці напали на готель з іноземними журналістами – ЗМІ

Інцидент стався у готелі, де живуть журналісти, які висвітлюють ситуацію навколо гуманітарної допомоги на кордоні з Колумбією.

Про це повідомляє УНН з посиланням на повідомлення в Twitter венесуельської Національної профспілки працівників ЗМІ.

«Співробітники державних служб безпеки напали на готель в Уреньї (штат Тачіра), в якому живуть венесуельські і іноземні журналісти», – розповіли у профспілці.

За словами журналістів, правоохоронні органи використовували сльозогінний газ і розбили скло в будівлі.

Як повідомляє профспілка, раніше в суботу від дій правоохоронних органів також постраждали декілька журналістів, які висвітлювали спроби венесуельської опозиції ввезти іноземну гуманітарну допомогу в республіку. Декілька фотографів і відеооператорів залишилися без своєї робочої техніки.

Як відомо, у Венесуелі наприкінці 2018 року пройшли вибори, які опозиція бойкотувала через відмову допустити до них її ключових кандидатів. Переміг Ніколас Мадуро, але ні опозиція, ні більшість країн Латинської Америки його перемогу не визнали. У Венесуелі розпочалися масові акції протесту – і наприкінці січня спікер парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом. На цій посаді його визнали США, майже всі американські країни і багато європейських.

Опозиція під керівництвом Гуайдо намагається забезпечити доставку до Венесуели гуманітарної допомоги з країн, які його підтримують. У свою чергу Мадуро готовий приймати допомогу тільки з країн, які підтримують його – в першу чергу з Росії. Через сутички у прикордонних районах постраждали близько 300 осіб, 2 людини загинули.