Наголос

31% українців довіряють вітчизняним ЗМІ – КМІС

За даними всеукраїнського опитування громадської думки Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) за грудень 2018 року, 31% українців довіряють вітчизняним ЗМІ, а 42% – не довіряють.

Результати опитування щодо довіри до соціальних інститутів в Україні опубліковані на сайті КМІС. 

Всеукраїнське опитування громадської думки проводилося з 30 листопада по 14 грудня 2018 року методом особистого інтерв’ю. Було опитано 2034 респондента, які мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

За результатами опитування, найбільшою довірою серед  українців користуються звичайні люди, які живуть поряд (68%), волонтери, які допомагають армії та переселенцям (63% та 61%), церква (51%), та збройні сили України (51%),  а найменшою – уряд України (11%), Верховна рада України (8%) та російські ЗМІ (4%). 

Українським ЗМІ довіряють 31% опитуваних, це на 5% більше, ніж у грудні 2017 року. 

Нагадаємо, у вересні 2018 року КМІС на замовлення ГО «Детектор медіа» провів опитування «Ефективність державної політики у сфері інформаційної безпеки напередодні виборів». Повний текст аналітичного звіту можна завантажити тут