Всеукраїнські новини

TELEGRAM РОЗШИРИВ ФУНКЦІЇ STORIES (ОНОВЛЕНО)

20 липня 2023 року в Telegram запустили нову функцію Stories. Про неї на початку липня повідомляв засновник месенджера Павло Дуров. Він пояснює впровадження Stories багаторічними проханнями від користувачів — понад половина всіх запитів на нові можливості стосуються саме Stories. У червні 2024 року розробники додали до них нові функції для пошуку.

Як працюватимуть Stories у Telegram?

Stories розміщуватимуться в окремому розділі у верхній частині списку чатів. Це дасть змогу легко отримати до них доступ. Їх можна публікувати лише від імені особи, тобто в каналах і чатах функція поки недоступна.

За словами Дурова, користувачі зможуть чітко визначити, хто зможе бачити їхні Stories: 

  • всі чи тільки ваші контакти (з винятками);
  • кілька вибраних контактів;
  • список «Близькі друзі».

Водночас Stories, опубліковані будь-яким контактом, можна приховати, перемістивши їх до списку «Приховані» в розділі «Контакти». Користувачі також можуть обрати список людей, які ніколи не бачитимуть ваші Stories.

Інші користувачі можуть поділитися Stories, відповісти в особисті повідомлення або відреагувати — вподобати чи надіслати емодзі. Водночас можна заборонити скриншоти, щоб глядачі не могли зберігати її або ділитися нею.

Також месенджер містить власний медіаредактор, який дає змогу додавати текст, малюнки, наліпки або позначати своє місце розташування. Stories також підтримують описи. Крім того, користувачі можуть оновлювати всі елементи своєї Stories в будь-який час — її видимість, опис, текст на екрані, наліпки — без необхідності видаляти та публікувати її знову.

Також буде можливість обрати термін дії Stories — 6, 12, 24 або 48 годин. Або ж постійно відображати історії на сторінці свого профілю з індивідуальними налаштуваннями.

Окрім цього, Дуров також повідомив, що після успіху відеоповідомлень у Telegram, додадуть можливість публікувати фото та відео, зняті одночасно передньою та задньою камерами.

Stories матимуть список переглядів, який бачитиме лише автор історії, — те саме, що позначка про прочитання повідомлення. Список переглядів можна відфільтрувати, щоб побачити лише ваші контакти, а також відсортувати за останніми переглядами або реакціями. Щоб перевірити, чи бачив Stories конкретний користувач, можна ввести його імʼя в пошуковий рядок.

Оновлений пошук Stories

З червня 2024 року користувачі Telegram після натискання хештегу в описах до Stories зможуть переглядати усі публічні Stories за відповідними тегами.

Творці контенту або власники Telegram Business можуть використовувати хештеги, щоб збільшити свою авдиторію, даючи користувачам можливість органічно знайти їхній профіль або канал.

Крім цього Stories тепер можна шукати за місцем розташування. Користувачі, які перебувають у відпустці, на заході або в якомусь закладі, можуть додати мітку місця розташування до своєї Stories. Подібно до хештегів, натискання мітки місця розташування дає змогу переглядати публічні Stories з одного й того ж місця. 

Також Premium-користувачі можуть виділити покликання, додавши до своєї історії спеціальний віджет. Це створить попередній перегляд покликання на фото або відео. Він підтримує як світлий, так і темний фон.