Наголос

У Канаді держслужбовцям заборонили користуватися антивірусом Kaspersky і застосунком WeChat

canada flag waving in ottawa

Держслужбовці мають видалити російське антивірусне програмне забезпечення та китайський застосунок з робочих мобільних пристроїв.

У Канаді співробітникам федерального уряду заборонили використовувати на робочих мобільних пристроях російське антивірусне програмне забезпечення Kaspersky та китайський застосунок WeChat. Держслужбовці мають видалити їх і більше не завантажувати. Про це напередодні оголосила президентка Казначейської ради Канади Аніта Ананд.

«Виходячи з оцінки ризиків для кібербезпеки, ми забороняємо доступ до цих застосунків на урядових мобільних пристроях. Уряд Канади постійно працює над убезпеченням своїх інформаційних систем і мереж, щоб гарантувати захист державної інформації» сказала Аніта Ананд.

Зазначено, що відповідно до висновку головного інформаційного директора Канади Кетрін Луело, пакет програм WeChat і Kaspersky становить неприйнятний рівень ризику для конфіденційності та безпеки. На мобільному пристрої методи збору даних програм WeChat і Kaspersky забезпечують значний доступ до вмісту пристрою.

«Рішення видалити та заблокувати додатки WeChat і Kaspersky було прийнято, щоб переконатися, що мережі та дані уряду Канади залишаються безпечними та захищеними та відповідають підходам наших міжнародних партнерів» йдеться у повідомленні Казначейської ради Канади.

Водночас вказано, що доказів того, що державну інформацію було скомпрометовано через використання згадуваних програм немає.

Ананд додала, що надалі уряд «постійно пильнуватиме за потенційними кібернетичними загрозами та при потребі вживатиме негайних дій».

Нагадаємо, Федеральна комісія зі зв’язку США внесла «Лабораторію Касперського» до списку компаній, які загрожують національній безпеці країни.