Наголос

Faktograf та IPI запустили онлайн-посібник, який допоможе журналістам боротися з наклепницькими кампаніями

Посібник має на меті допомогти журналістам і фактчекерам зберегти цілісність їхньої роботи.

Хорватський сайт перевірки фактів Faktograf та IPI випустили онлайн-посібник, щоб дати журналістам, фактчекерам та дослідникам зручну основу для розслідування дезінформації та наклепницьких кампаній, спрямованих проти працівників ЗМІ, які перебувають на передовій викриття дезінформації. Про це йдеться в повідомленні на сайті IPI.

«Посібник із розшифровки дезінформації» пропонує покроковий підхід до визначення тактики, методів і процедур, що стоять за дезінформаційними кампаніями, які все частіше використовуються, щоб підірвати довіру громадськості до новин, заснованих на фактах. Посібник має на меті допомогти журналістам і фактчекерам зберегти цілісність їхньої роботи.

«Незважаючи на появу нових технологій, дезінформація, до якої вдаються недобросовісні гравці, все ще спирається на загальні тактики та наративи. Ці рекомендації спрямовані на підтримку журналістів у пошуку найкращих способів проведення розслідувань», — зазначила Таяна Броз, програмна менеджерка хорватського фактчекінгового сайту Faktograf.

Хав’єр Луке, керівник відділу цифрових комунікацій в МІП, сказав: «Ці рекомендації не є універсальними, оскільки дезінформація продовжує розвиватися завдяки новим технологіям. Однак цей посібник є відправною точкою для визначення основних компонентів дезінформаційних кампаній, спрямованих проти журналістів та довіри до них».

«Посібник із розшифровки дезінформації» є безкоштовним для доступу в інтернеті. Він регулярно оновлюватиметься для включення нових досліджень і технологічних досягнень.

Автор: Мар’яна Зінченко