Наголос

“ПЛАСТОВИЙ ШЛЯХ” НА ШЛЯХУ ДО 100-річчя

У Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка (Дім Франка) відбулася справді історична для Львівщини та України подія – виставка до 95- ліття виходу у світ першого числа журналу «Пластовий шлях». Експозицію склали унікальні видання, які висвітлюють життя журналістського видання від народження до сьогодення. Цей період, як зазначив директор садиби Каменяра Богдан Тихолоз, був складним і драматичним, однак його подолано і гідно пройдено.

Від себе додам, що в Україні багато друкованих видань з різних причин «вмерли», а «Пластовий шлях», зароджений у Львові в 1930 році, продовжує виходити. Останніх 11 років його головним редактором є самбірчанин, журналіст, член правління обласної організації НСЖУ, лауреат обласної премії імені В.Чорновола у номінації журналістика і публіцистика Юрій Леськів.

Модератором пластової виставки був директор Дому Франка Богдан Тихолоз.Наголошувалося, що Пласт виховав не одне покоління патріотів України. Серед них син Івана Франка, всесвітньо відомий Петро Франко, провідник ОУН Степан Бандера та інші. Чимало їх захищали та сьогодні продовжують боронити Батьківщину від ненависної путінської орди. Пам’ять полеглих присутні вшанували хвилиною мовчання. Єдиним хором виконали Гімн пластунів.

Думками про виставку, її експонати ділилися член Головного Пластового Проводу, історик Андрій Ребрик; багатолітній член Пласту і депутат обласної ради Ростислав Добош, теперішній головний редактор Юрій Леськів, а також від Львівського історичного музею – Петро Слободян, теж член Пласту, багатолітній адміністратор журналу В’ячеслав Стебницький та я як член секретаріату Львівської обласної організації НСЖУ.

Разом з високою оцінкою виставки, її експонатів, уперше представлених на оглядини, вдячні слова подяки отримали всі ті, що долучилися до її організації. А це насамперед працівники Дому Франка та головний редактор «Пластового шляху» Юрій Леськів.

Виставка діятиме впродовж травня. Експозиція 95 – річчя журналу «Пластовий шлях» зацікавила голову Всеукраїнського товариства «Самбірщина» ім. гетьмана Петра Сагайдачного, професора Ігоря Бегея. Він виношує намір її презентувати на Самбірщині, Дрогобиччині.

Зацікавленим раджу відвідати виставку, особисто оцінити її надзвичайно високий рівень. Про це говорять самі експонати. В них зафіксована історія української журналістики, а «Пластовий шлях» прямує до свого столітнього ювілею.