Всеукраїнські новини

Технічна підтримка для медіа в Україні: програма Voices of Ukraine

26.07.2024 – 30.07.2024

Технічна підтримка для медіа в Україні: програма Voices of Ukraine

Актуально до: 30.07.24

Зафіксувати у Google календарі!

Додано:
Syrotiuk

grant_uhfyn

The Fix Foundation у співпраці з Європейським центром свободи преси та медіа (ECPMF) оголошує про про початок другого етапу підтримки українських медіа та журналістів у рамках програми “Voices of Ukraine”. Метою проекту є надання матеріальної підтримки для купівлі технічного обладнання українським медіа, які продовжують працювати в Україні, щоб забезпечити безперервну роботу журналістів в умовах, що загрожують життю.

Мета проекту — надати матеріальну підтримку українським ЗМІ, які продовжують працювати в країні. Проект обмежується закупівлею обладнання. Це дозволить забезпечити безперервну роботу українських журналістів в умовах, що несуть загрозу їхньому життю.

Підтримка надається в рамках програми «Voices of Ukraine», що реалізується ECPMF у співпраці з The Fix Media Foundation. Програма є частиною Hannah-Arendt Initiative та фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

Критерії відбору:

● Медіа-сектор і відповідність законодавству

Ми приймаємо заявки від усіх видів ЗМІ, включаючи друковані та онлайн видання, радіо та телебачення. Подати заявку можуть як відомі медіа-організації, так і стартапи. Кандидати повинні дотримуватися усіх відповідних законів і нормативних актів, які регулюють діяльність ЗМІ в Україні.

● Українське ЗМІ (регіональна спрямованість у пріоритеті)

Програма “Голоси України” спрямована на підтримку українських ЗМІ, які працюють безпосередньо з України. Пріоритет надаватиметься невеликим регіональним виданням, які зазнають найбільших труднощів у роботі на місцевості.

Пріоритети підтримки:

● Забезпечення стабільною енергією та зв’язком: З причини поточних проблем з енергопостачаннем в Україні, особливо важливим є надання підтримки медіа, які потребують безперебійної роботи. Для таких медіа критично необхідні енергетичні джерела (генератори, павербанки, батареї і т.д.) та засоби зв’язку (Роутери, хотспоти, супутниковий зв’язок, Starlink і т.д.), які дозволять їм продовжувати роботу під час зупинок електропостачання. Ця підтримка націлена забезпечить стабільність і безперервність роботи в складних умовах. 

● Фронтові медіа: Для таких медіа особливо актуальним є забезпечення необхідним обладнанням і технічними засобами, які дадуть їм змогу ефективно виконувати свою роботу в складних умовах.

● Гіперлокальні медіа: Особлива увага приділятиметься гіперлокальним медіа, які працюють безпосередньо з місцевими громадами та висвітлюють питання, важливі для конкретних регіонів. Наприклад, проєкти, які займаються мобільною журналістикою (MOJO – Mobile Journalism) і/або мають на меті створення нових форматів контенту, таких як відеорепортажі, інтерактивні матеріали та інші новітні види медійних продуктів.

Процес подання заявки:
Зацікавлені ЗМІ повинні подати заявку українською мовою через онлайн-форму:

https://forms.gle/gtBNnBzWgtuUVsDK6

Ми заохочуємо медіа подавати заявки якнайшвидше, але кінцевий термін подання заявки – 30 липня

Грантова підтримка буде надаватися тим медіа, які зобов’язуються передати отримане обладнання в користування своїм співробітникам.

Сума підтримки на одного журналіста становить приблизно €1600 (~71,500 гривень), що відповідатиме еквіваленту в гривні за поточним курсом (але можливі винятки в разі розподілу дорогого, але важливого обладнання на кілька співробітників, які використовуватимуть його спільно). Загальна сума гранту для однієї медіаорганізації не перевищуватиме €10000 (~446,700 гривень), що також буде розраховано в гривні за поточним курсом.

Ми повідомимо учасників про результати відбору та до якого етапу програми ми їх призначили протягом двох тижнів після закінчення приймання заявок. Із будь-якими питаннями звертайтеся на наш email: [email protected]