Europe-Ukraine Desk пропонує журналістам гранти на створення та публікацію якісних, глибоких, замало висвітлюваних історій, присвячених Україні. Програма має на меті покращити висвітлення України в європейських ЗМІ шляхом сприяння транскордонній журналістиці, сприяння довготривалій журналістській мережі та посилення українських голосів і перспектив. Гранти доступні з липня 2023 року по вересень 2024 року.
Хто може подати заявку?
Програма відкрита для журналістів з країн-учасниць проекту: Болгарії, Франції, Німеччини, Угорщини, Італії, Іспанії та України. Очікується, що заявники формують команди з двох-чотирьох учасників і подають одну заявку на команду для одного проекту. Необхідно, щоб у команді був хоча б один журналіст з ЄС і один журналіст з України. Ця умова є важливою для сприяння транскордонній співпраці.
Яка сума?
Максимальна сума гранту, яку може запросити команда заявника, становить 5000 євро. Історії мають бути створені протягом 3 місяців і опубліковані принаймні одним ЗМІ в країні ЄС не пізніше листопада 2024 року.
Які проекти підтримуються?
Гранти Europe-Ukraine Desk пропонують підтримку журналістським проектам, що охоплюють різні жанри та формати: подкасти, репортажі, документальні фільми, друковані та онлайн-історії, книги, комікси, фотографії та крос-медійна продукція. Наша програма зосереджена саме на детальних історіях і репортажах із високим ступенем впливу, а також на стійких і масштабованих проектах. Фінансування не може бути надано довгостроковим ініціативам, які триватимуть після кінця 2024 року. Важливо, щоб усі учасники, залучені до остаточної публікації, були належним чином зазначені.
Коли крайній термін?
Пропозиції розглядаються щомісяця (див. наступний термін, указаний нижче), заявники отримують повідомлення протягом 3-4 тижнів після закінчення терміну.
Найближчий термін: 3 червня 2024 р. (23:59 CET).
Повідомлення можна очікувати на 26 календарному тижні (24-28 червня).
Які критерії оцінювання?
- Актуальність теми;
- Додаткова цінність порівняно з основним висвітленням (історії, яким бракує уваги);
- Чіткість проекту;
- Потенційне охоплення та вплив;
- Раціональність бюджету;
- Створення нових мережевих можливостей.
Які витрати може покрити грант?
- Робочий час для фрілансерів;
- Робочий час для штатних журналістів, якщо вони не працюють над проектом у рамках своєї роботи та не публікуватимуть його у своїх ЗМІ;
- Виробництво та супутні витрати: проїзд, проживання, переклад, фіксатори, ліцензії на програмне забезпечення, доступ до платних баз даних, оренда обладнання тощо.
Грант не покриває оренду офісних приміщень, канцтоварів та придбання обладнання. Майте на увазі, що лише передбачувані та чітко пояснені бюджетні статті розглядатимуться для покриття. Уникайте включення в бюджет нечітких записів, таких як «непередбачені витрати» або «різне».
Який процес подання заявки та відбору?
- Один заявник на команду заповнює форму, надаючи всю інформацію та супровідні документи;
- Журі розглядає заявки протягом 2 тижнів після завершення угоди, а команда управління проектом зв’язується з заявниками для уточнення деталей, якщо це необхідно;
- Заявник повідомляється про рішення протягом 3-4 тижнів після кінцевого терміну подання.
Разом із аплікаційною формою заявник повинен описати проект і план виробництва та завантажити:
- Обґрунтований бюджет (будь ласка, завантажте таблицю , заповніть її та завантажте у форму);
- резюме всіх членів команди;
- Бажано лист-зобов’язання від ЗМІ про згоду на публікацію історії.