Всеукраїнські новини

Нацрада повідомила, що показник присутності української мови на телебаченні становить 92%

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення повідомила, що середній показник присутності української мови на українському телебаченні досяг рекордних 92%.

Про це член Нацради Сергій Костинський написав на своїй сторінці в Facebook.                                                                                              «Популярні російськомовні журналісти нарешті ведуть передачі українською мовою. Новини практично повністю україномовні. Фільми озвучуються або дублються українською», – наголосив він.

За його словами, цього вдалося досягти завдяки запровадженню державою два роки назад мовних квот на телебаченні.

«Чи не вперше ефір телеканалів на сході і заході, на півдні, в центрі і на півночі звучить однаково – українською», – додав пан Костинський.

Нагадаємо, українські радіостанції перевиконують квоти пісень і програм українською мовою та збільшили їхню частку, порівняно з минулим роком. Про це свідчать результати моніторингу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, які презентували 20 березня голова Нацради Юрій Артеменко і член Нацради Сергій Костинський. За даними моніторингу, середня частка пісень українською мовою на загальнонаціональних радіостанціях становить 57%. Це на 6 відсоткових пунктів більше, ніж під час попередньої хвилі дослідження, і на 22 відсоткових пункти більше, ніж вимагає закон.