Всеукраїнські новини

599 злочинів скоїла рф проти медіа та журналістів за два роки та три місяці з початку повномасштабної війни

За два роки та три місяці з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 599 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. 

Такими є дані Моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа, що здійснює Інститут масової інформації.

За квітень – травень 2024 року ІМІ зафіксував 10 злочинів проти медіа та журналістів, які вчинила Росія: обстріл телевежі, пошкодження офісу медіа та кібератаки.

Внаслідок російської агресії на фронті загинули четверо медійників, які захищали Україну в лавах ЗСУ.

Станом на 24 травня, за даними ІМІ, в Україні загинули 80 медійників, 10 з них – під час виконання професійної діяльності.

Росіяни продовжують обстрілювати телевежі. Так, армія РФ 6 травня обстріляла телевежу в місті Білопілля Сумської області, унаслідок чого вона була пошкоджена і наразі не працює. Нагадаємо, телевежу в Білопіллі росіяни обстріляли вперше 9 березня 2022 року.

Крім того, на Харківщині, у місті Золочів, унаслідок російського обстрілу було зруйновано офіс редакції газети “Зоря”. Головний редактор “Зорі” Василь Мирошник розповів, що на момент удару в будівлі нікого не було. У приміщенні немає даху, потрощені стіни, вибиті вікна.

Росіяни продовжують кібератаки на українські медіа. Впродовж квітня-травня ІМІ зафіксував щонайменше сім таких випадків. До 9 травня російські хакери масово ламали українське мовлення на супутниках і запускали трансляцію російського параду з Москви. Зокрема, таких втручань зазнали канали групи Віктора Пінчука, “Дім”, “Еспресо”, Суспільне. Крім того, про потужні DDoS-атаки на свої сайти заявили Громадське радіо та dev.ua. Обидві редакції пов’язують кібератаку з Росією.