Подаруймо для Харкова журнали і газети — для сімейного читання
Журналістська творчість та професія журналіста є суспільно важливим інструментом громадянського суспільства, що має стати ближчою до кожної української родини. Саме тому пропоную обласним організаціям НСЖУ долучитися до акції «Подаруймо Журнали і газети — для сімейного читання».
Ми будемо дуже раді подарувати свіжі випуски друкованих ЗМІ нашим дітям, батькам, вчителям і місцевій бібліотеці у Харкові. (Також можлива альтернатива надати для читання електронні примірники видань.)
Критичне мислення і основи медіаграмотності сьогодні є загальнодержавною концепцією, а тому будемо дуже раді подарувати посібники цієї тематики нашим вмотивованим до сучасних знань дітям, деяким батькам і вчителям.
Просимо, за можливості, надіслати на 8 відділення Нової Пошти м. Харкова (Леонід Гапєєв, 073-310-45-78) посібники і книжки за темами: Критичне мислення, основи медіаграмотності, як працювати з текстами, журналістика під час війни, свобода думки і слова у практиці ЄСПЛ, свобода вираження поглядів і приватність тощо у загальній кількості 22 примірники, а також за можливості свіжі випуски друкованих ЗМІ нашим дітям, батькам, вчителям і місцевій бібліотеці у Харкові. (Також можлива альтернатива надати для читання електронні примірники видань.)
Раніше, до 22 лютого 2022 року наші діти із гуртків «Точка зору», «Школа успіху» ЦДЮТ № 5 м. Харкова активно співпрацювали із обласною найстарішою газетою Харківщини «Трибуна трудящих», писали туди замітки і статті, стали її позаштатними громадським кореспондентами. Нині, через воєнний стан газета не видається.
Але освіта наша відбувається онлайн.
Завдяки фестивалю «Щастя у творчості» ми хочемо підтримати людей різних поколінь, а також привернути увагу до професії журналістів (є номінація фестивалю «текстова творчість»), адже місія нести слово правди є дуже непростою, як і проведення фестивалю сьогодні. Водночас ми провели попередні переговори з бібліотекою, сподіваємося та плануємо у листопаді або на початку грудняпровести заключний прес-клуб у форматі живого спілкування між учасниками фестивалю, у контексті діалогу поколінь, адже те, що пишуть друковані ЗМІ нині не всі читають, бо газети подорожчали, але ж це стосується кожного.
Міжнародний дистанційний некомерційний фестиваль-огляд, що має символічну назву «Щастя у творчості», вперше започаткований в Україні (авторську ідею Леоніда Гапєєва підтримали в «Психокультурі»), вже стартував у місті-герої Харкові.
Отож усі бажаючі й охочі цілком безоплатно, без сплати організаційних внесків, теж можуть у ньому взяти участь, подумати про власні сюжети. До речі, ми цілком морально заохочуємо, ідейно підтримуємо таке явище, як співтворчість у діалозі поколінь. Це стосується спільного створення сюжетів у різних номінаціях, коли разом діти і батьки, діти і вчителі втілюють у життя свої креативні ідеї. Адже щастя у творчості надає нові можливості для кожного з нас.
Дякуємо за увагу і небадужість !
Леонід ГАПЄЄВ,
автор ідеї організації фестивалю,
член НСЖУ з 1992 року,
Харків, 8 відділення Нова пошта
тут моя стаття (2) на цю тему.
Щастя у творчості: нові можливості для кожного https://familytimes.com.ua/osvita/schastya-u-tvorchosti-novi-mozhlivosti-dlya-kozhnogo
*****
Запрошення до участі у фестивалі «Щастя у творчості» https://familytimes.com.ua/zaproshennya-do-uchasti-u-festivali-schastya-u-tvorchosti