Наголос

ПРОТОКОЛ № 5 Засідання Секретаріату Львівської ОО НСЖУ від 4 вересня 2020 року

ПРОТОКОЛ № 5

Засідання Секретаріату Львівської ОО НСЖУ від 4 вересня 2020 року

Присутні члени Секретаріату: Я.Климович, Я.Фейло, П.Цеголко, З.Суходуб, В.Шкрибало, А.Данилець, А.Болкун, М.Хвойницький, М.Іванців, М.Синейко(он-лайн).Запрошений Голова Ліги творчої інтелігенції та творчих спілок Львівщини Станіслав Мигаль.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять члена Секретаріату Іванни Русин, редактора часопису «Бойківська думка», яка відійшла у вічність 05 серпня цого року. А.Данилець поінформував присутніх про ситуацію у редакції,допомогу,яку надали спілчани колективу,забезпечивши безперебійний вихід газети. Секретаріат доручив А.Данильцю тримати це питання на контролі.Інформувати обласну організацію про допомогу,яку потрібно надати редакції.

Голосували-ЗА одноголосно.

Головуючий запропонував присутнім порядок денний Секретаріату.(Порядок денний додається).

Голосували-ЗА одноголосно.

1).Розгляд особових справ претендентів на членство у Національній спілці журналістів.

Завідувач організаційно-фінансовим відділом О.Фейло ознайомила секретаріат із особовими справами претендентів. Всі надані документи відповідають Статутним вимогам.

Шаповл Данило Вікторович-West-news-журналіст.

Голосували-ЗА одноголосно.

Комар Володимир Миколайович-West-news-журналіст.

Голосували-ЗА одноголосно.

Муравський Ігор Васильович-«Антикорупційний Вісник»-журналіст-розслідувач.

Голосували-ЗА одноголосно.

Благий Орест Дмитрович-дедектив-журналіст.

Голосували-ЗА одноголосно.

Витрикуш Ігор Васильович-«Антикорупційний Вісник»-журналіст-розслідувач.

Голосували-ЗА одноголосно.

Пастернак Богдан Романович-«Галицький шлях»-журналіст-розслідвач.

Голосували-ЗА одноголосно

Ребриш Михайло Олексійович-журналіст ГО Warta-1.

Голосували-ЗА -8,Утримались-2.

Гаврон Катерина Олександрівна-журналіст-розслідувач,адміністратор сайту.

Голосували-ЗА одноголосно.

Підболячний Максим Валерійович-блогер.

Голосували-ЗА-7 Утрималось-3.

Лівінська Юлія Григорівна-прес-служба Академії сухопутних військ ім.П.Сагайдачного.

Голосували-ЗА одноголосно.

Вагіла Марія Леонідівна-блогер ВО Розвиток громади.

Голосували-ЗА одноголосно.

Члени Секретаріату привітали колег із вступом у НСЖУ.

2).Інформація про виконання членами НСЖУ статутних вимог в частині сплати членських внесків,участі спілчан у житті організації.

Завідувач-фінансово-організаційним відділом О.Фейло ознайомила членів секретаріату із ситуацією щодо сплати членських внесків за 2017-2020 роки. За даними бухгалтерії лише 40% спілчан виконали статутні вимоги. Відповідальність за такий стан лягає на первинні журналістські організації. Запропонувала секретаріату провести роботу у всіх первинках. На наступний секретаріат надати списки боржників за 2017 рік та доповісти про проведену роботу із боржниками. Підготувати список членів НСЖУ-претендентів на виключення із спілки.(апарат обласної організації,ревізійна комісія).

Голосували-ЗА одноголосно.  

3).Обговорення та висунення претендентів на обласні премії в галузі культури,літератури,мистецтва,журналістики та архітектури.

З інформацією виступив Голова ЛОО НСЖУ Я.Климович.

Номінація журналістика та публіцистика ім.В.Чорновола. А.Болкун запропонував розглянути на цю номінацію А.Данильця-редактора часопису «Новий час» за цикл публікацій про Героїв російсько-української війни. Відзначити не лише за актуальність теми а й високий професійний рівень розробки теми,який притаманний публіцистичним творам.

Голосували за висунення А.Данильця на премію ім.В.Чорновола-ЗА одноголосно.

Номінація збереження культурної спадщини-ім.Б.Возницького.Я.Климович запропонував Лізі творчих спілок висунути на цю премію,при підтримці обласної журналістської організації,роботу групи авторів та упорядників Лариси Возницької-Резнікової та члена НСЖУ Павла Романюка за книгу «Собор Бориса Возницького».

Голосували за висунення  Л.Возницької та Павла Романюка на премію ім.Б.Возницького-ЗА одноголосно.

Номінація Поезія-ім.Маркіяна Шашкевича. Я.Фейло запропонував повернутися до творчості Богдана Пісного. У минулому році вийшла його збірка поезій,де зібрано увесь його творчий доробок. А це більше тисячі поезій,чимало з яких покладено на музику.

Голосували за висунення Б.Пісного на премію ім.Маркіяна Шашкевича-ЗА одноголосно.

4).Обговорення проекту Закону «Про медіа» та прийняття Звернення ЛОО НСЖУ

З інформацією виступив заст.Голови ЛОО НСЖУ П.Цеголко. Звернув увагу ,що цей документ практично узаконює цензуру. Медіа-простір практично буде контрольований державними інституціями. Його підтримали члени Секретаріату: Я.Фейло,В.Шкрибало,М.Хвойницький. Запропонували підтримати Заяву Національної спілки журналістів,у котрій засуджується проект Закони,як такий,що призведе до утиску свободи слова в Україні. Члени Секретаріату підтримали цю пропозицію.

Голосували –ЗА одноголосно.

5).Пропозиції щодо відзначення членів ЛОО НСЖУ Державними нагородами.

Голова обласної організації Я.Климович запропонував  до Дня працівників радіо,телебачення та зв’язку звернутися до Президента та голови ОДА з проханням присвоїти звання Заслужений журналіст України: Андрію Болкуну –головному редактору інтернет-ресурсу»leopolis-news» та керівнику медіа-холдингу «Новий час» Андрію Данильцю за високий професіоналізм, створення нових медіа,розвитку радіо простору у регіонах Львівщини.

Голосували-ЗА одноголосно.

6).Різне.

Члени Секретаріату обговорили проблеми пов’язані з підготовкою офісу спілки  до зими(заміна внутрішніх вікон,збільшення потужності електропостачання,ремонт підлоги) та пошук фінансової підтримки на реалізацію цих робіт.Запропоновано звернутися про фінансову допомогу до первинних журналістських організацій.

Голосували-ЗА одноголосно.

Голова ЛОО НСЖУ                                 Ярослав Климович