Погрози та інтернет-тролінг є основними загрозами, з якими стикаються під час своєї роботи журналістки в Україні.
Про це свідчить дослідження Інституту масової інформації.
ІМІ провів анонімне анкетування серед журналісток в усіх регіонах України.*
За його результатами, 47% журналісток, які працюють в Україні, стикалися з фізичним насиллям через свою професійну діяльність. Найчастіше це погрози (73% опитаних) та стеження (10%), рідше напади (4%), та інші види тиску. При цьому лише 17% з них зверталися за захистом до правоохоронних органів.
Тролінг і атаки ботів в Інтернеті стали другою за чисельністю категорією, про яку вказали опитані журналістки (51% опитаних). Серед інших загроз в Інтернеті, 19% журналісток вказали злам акаунтів, 14% отримували погрозливі листи і на 6% здійснювалися фішингові атаки. Загалом 42% респонденток стикалися з інтернет-загрозами.
Більшість опитаних стикалася із загрозами при висвітленні конфліктних тем (42%), на акціях протесту (32%), під час інтерв’ю з людьми при владі (9%)
Експерти ІМІ також звертають увагу на той факт, що 10% респонденток вказали, що постраждали у редакції власного медіа.
Анкетування показало, що 41% жінок не почуваються в безпеці, працюючи в медіа.
*Дослідження проводилося методом анонімного анкетного опитування. Всього було отримано 232 відповідей від журналісток, з них 84% – представниці з усіх регіонів України та 16% – з міста Києва. Дослідження проводилось за пітримки проекту міжнародною організацією Internews–USAID «Медійна програма в Україні».Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.