У день посвят першокурсників-медійників в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкрито барельєф та авдиторію на честь випускника факультету журналістики, Героя України В’ячеслава Чорновола.
Урочистий захід відбувся 1 вересня 2021 року, його було приурочено 30-літтю відновлення Незалежності України. Подія відбулася за особистої участі ректора Університету Володимира Бугрова, директора Інституту журналістики Володимира Різуна, заступників директора ІЖ КНУ Віталія Корнєєва та Євгена Цимбаленка, сестри видатного українця Валентини Чорновіл, сина Тараса Чорновола, племінника Богдана Плахотнюка, колег, соратників і послідовників В’ячеслава Чорновола.
У вступному слові до присутніх Володимир Різун наголосив, що вважає всіх небайдужих українців «послідовниками Чорновола». Директор Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка окреслив ключові віхи життєвого поступу видатного українця як журналіста й громадсько-політичного діяча, а також закликав українську молодь гідно професійно зростати.
Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка щиро привітав учасників урочистої події, від імені керівництва й усього колективу подякував співпричетним за реалізацію такого важливого проєкту й небайдужість. У своєму виступі Володимир Бугров відзначив: «В’ячеслав Чорновіл був людиною світового рівня. Можливо, ми й сьогодні не вповні усвідомлюємо його історичну роль і значення для становлення України як держави. Суспільство, яке прагне конструктивних змін, мусить знати свою історію й шанувати тих, хто її творив. Тож пам’ятний знак на честь творця новітньої України В’ячеслава Чорновола якнайбільше зможе прислужитися молодому поколінню, аби їм було з кого брати гідний приклад».
Від колективу Інституту журналістики вітання з нагоди знаменної події виголосили куратор проєкту, завідувач кафедри соціальних комунікацій Юрій Бондар та ініціатор проєкту (на той час – студент бакалаврату Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка) Данило Гайдамаха.
Офіційно відкрити барельєф було запрошено Валентину й Тараса Чорноволів, ректора Володимира Бугрова й директора ІЖ КНУ Володимира Різуна. Після урочистої церемонії очільник Інституту журналістики пояснив, що студенти прагнули бачити В’ячеслава Чорновола, як свого однолітка, тому автори скульптури увічнили образ молодого студента-журналіста.
Від імені родини до присутніх звернулися Тарас і Валентина Чорновіл. За словами сина видатного українця, «сьогодні відбувається повернення В’ячеслава Чорновола до української журналістики, і водночас – повернення професійної журналістики в Україну». Сестра журналіста закликала українську молодь відповідально ставитися до навчання й гідно продовжувати започатковані В’ячеславом Чорноволом традиції в журналістиці та українському державотворенні.
Під час урочистого заходу було представлено експозицію із рідкісних світлин В’ячеслава Чорновола (частину знімків буде передано для облаштування іменної авдиторії Героя України). Із нагоди урочистостей найближчі родичі Чороновола презентували Інститутові журналістики КНУ підшивку редагованих видатним українцем газет «Час» (Time) і 10-титомник праць В’ячеслава Чорновола.
Окрім того, відбулося вручення пам’ятних відзнак ініціаторам і активним учасникам проєкту, а найвідповідальнішим цьогорічним першокурсникам ІЖ КНУ на тлі іменної дошки В’ячеславу Чорноволу – вручили студентські залікові книжки.
Довідково: Відкриття іменної авдиторії й барельєфа на честь В’ячеслава Чорновола зініціювало студентство Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Ініціативу підтримали Вчені ради Інституту журналістики й Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Проєкт згуртував безліч небайдужих людей. Проєкт було реалізовано завдяки спільним організаційним, інформаційним та медійним зусиллям та за фінансової підтримки активістів і меценатів. Автор барельєфа – заслужений діяч мистецтв України Василь Гурмак. До роботи над барельєфом долучилися член Національної спілки художників України Микола Гурмак та архітектор Андрій Лисенко.
Центр комунікацій