Наголос

Глава УГКЦ попросив президента підтримати Суспільне мовлення для поширення трансляцій великодніх богослужінь

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав попросив президента України Володимира Зеленського підтримати Суспільне мовлення та важливу роль Національної суспільної телерадіокомпанії України, її центральних та регіональних телевізійних, цифрових і радіоплатформ для поширення трансляцій великодніх богослужінь у всій Україні.

Таке прохання він висловив 6 квітня 2020 року в приміщенні Офісу Президента, де відбулася його робоча зустріч із президентом. Зустріч відбулася з ініціативи Володимира Зеленського. Про це повідомляє інформаційний ресурс УГКЦ.

«Ефір Суспільного мовлення, особливо в нинішніх обставинах, є важливим інструментом для забезпечення участі віруючих в пасхальних богослужіння у своїх домівках у всіх куточках України», – сказав Блаженніший Святослав.  

Як відомо, УГКЦ транслює всі недільні літургії на сайті «Живе телебачення». Глава церкви зазначив, що «Живе телебачення» відкрите до співпраці як із Суспільним мовленням, так і з усіма іншими телеканалами у цій справі.

«Що більше доступними ми зможемо зробити теле- і радіотрансляції великодніх відправ і забезпечити їх максимальне поширення, то краще нам вдасться переконати вірян залишитися для молитви вдома», – зазначив Блаженніший Святослав.  

Як відомо, у неділю, 5 квітня, на завершення літургії глава УГКЦ попросив мирян у Квітну неділю і на Великдень єднатися у молитві онлайн. До храму зможуть потрапити тільки священнослужителі і ті, які допомагають звершувати богослужіння.

Як писав «Детектор медіа» на каналах Суспільного транслюватимуть недільні богослужіння шістьох церков. 

Щонеділі з 29 березня на телеканалах «UA: Перший», «UA: Крим» та на всіх регіональних філіях Суспільного мовника транслюватимуть недільні богослужіння з трьох церков:

з 9:30 до 10:00 транслюватимуть Недільну святу месу Римсько-Католицької церкви в Україні;

з 10:00 до 11:30 — трансляція Божественної літургії у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Православної Церкви України та всеукраїнської молитви;

з 11:30 до 12:30 у телеефірі транслюватимуть Недільну літургію Української Греко-Католицької церкви з Патріаршого собору Воскресіння Христового.