Наголос

Зеленський закликав дотримуватись інформаційної гігієни під час карантину

Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців через поширення коронавірусу.

Повна розшифровка його виступу опублікована на офіційному сайті глави держави.

Зокрема, президент закликав не панікувати, дотримуватись правил гігієни, у тому числі інформаційної.

«Слід пам’ятати, що гречка, сірники і туалетний папір не рятують від коронавірусу. Потрібні критичне мислення, холодна голова та заходи гігієни. Серед іншого потрібна й інформаційна гігієна. Не ведіться, будь ласка, на провокації інтернет-аферистів, які за гроші хочуть посіяти паніку серед нас, серед українців. Вірус паніки гірший від коронавірусу», – сказав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, з 12 березня спершу в Києві, а потім по всій Україні запроваджено карантин через пандемію коронавірусу Covid-19. Протягом трьох найближчих тижнів буде обмежено навчальний процес і масові заходи. На цей час канал «Київ» транслюватиме відеоуроки для старшокласників.

Через карантин українські національні телеканали запровадили низку заходів для запобігання поширенню коронавірусу. Журналістів у Верховній Раді на період карантину пускатимуть тільки до пресцентру.

Що саме буде скасовано через карантин в Україні та де дізнатися достовірну інформацію про карантинні заходи — в матеріалі MediaSapiens.

Наразі в Україні офіційно зафіксована одна смерть від коронавірусу та ще два випадки зараження. В РНБО закликали ЗМІ не сіяти паніку.

Водночас в мережі поширюють фейки про коронавірус. Наприклад, що ним начебто не можуть заразитись курці.

Також у Facebook та Twitter поширюють жарти на тему поширення коронавірусу, запровадження карантину та паніки українців.