Всеукраїнські новини

Підготовка до відрядження у зону бойових дій: медійники отримали корисні поради

Днями у львівському Центрі журналістської солідарності НСЖУ відбулася онлайн-зустріч на тему: «Підготовка до відрядження у зону бойових дій». Цього разу своїм досвідом поділився військовий кореспондент і журналіст програми Факти ICTV Костянтин Мельников.

Учасники дізналися як підготуватися до відрядження у зону бойових дій, що потрібно взяти з собою, як не нашкодити своїм матеріалом, як подбати про власну безпеку під час відрядження, що журналісту потрібно знати основи медицини.

– У час війни – важливо знімати війну. Звичайно, соціальні теми теж важливі, але все ж висвітлення воєнних подій – на першому місці. Не говорити про війну, коли йде війна – це, мені здається, злочин для журналіста. З 2019 року на постійній основі я почав готували сюжети з передової. І зараз уже та стадія, коли припинити їздити ти не можеш, – розповів військовий кореспондент.

Костянтин Мельников зазначив, що кожна поїздка для нього – це як наркотик, певна доза адреналіну, яку він отримує.

– Саме там, на фронті, є усвідомлення того, що ти перебуваєш на місці, де твориться сьогодні наша історія. Ти перебуваєш в епіцентрі історичних подій. Там саме та війна, яку ти не побачиш в Києві, Львові чи будь-якому іншому відносно мирному місті. Кожна поїздка, кожне спілкування з бійцями – особливі і вкрай цікаві. Ми спілкуємося з різними військовими, і кожна їхня історія – вражає. Ми можемо спілкуватися з людиною, яка сидить відносно далі від передової, але він Герой, – додав він.

Костянтин вважає, що зараз дуже важливо не писати про війну, а чути про війну. Склалося так, що не усі люди хочуть чути і розуміти, що у нас в країні війна. Щоб у людей було усвідомлення того, що відбувається – журналісти їдуть туди, де небезпечно.

– Почути з перших вуст – це завжди найцікавіше. Наша зустріч з Костянтином Мельниковим – це про знання, навички і дійсно круті круті практичні поради. Костянтин часто готує сюжети з передової, тому, кому, як не йому, знати як це робити якісно і головне так, аби не нашкодити ні собі, ні нашим Захисникам. Дякуємо за чудову зустріч та надцінні поради!, – зазначає учасниця тренінгу Аліна Штемпель.