Всеукраїнські новини

Нацрада скасувала своє рішення про тимчасові дозволи. Канали мають три місяці, щоб подати заяву та програмну концепцію

Відповідно до закону «Про медіа» відступ від умов ліцензії не може перевищувати 35% визначеного загального обсягу мовлення.

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення скасувала своє рішення від 24.02.2022 року № 221 «Про тимчасовий відступ від умов програмних концепцій мовлення місцевих та регіональних мовників». Це регулятор вирішив на засіданні 9 листопада.

Нацрада скасувала рішення,  щоб уникнути колізії із Законом України «Про медіа». Тому що в перший день повномасштабного наступу Росії регулятор  дозволив місцевим та регіональним мовникам повідомляти про відступ від їхніх програмних концепцій на час дії воєнного стану електронною поштою.

Але згідно із законом «Про медіа», відступ від умов ліцензії не може перевищувати 35 відсотків визначеного загального обсягу мовлення. І ліцензіати мають подавати регулятору відповідну заяву.

Рішення набуде чинності через три місяці з дня його оприлюднення на сайті.

Перший заступник голови Нацради Валентин Коваль звернув увагу, що цей час відводиться на те, щоб компанії встигли  надіслати заяву  регулятору, а також подати оновлену  програмну концепцію.

Нагадаємо, 24 лютого 2022 року Національна рада з питань телебачення та радіомовлення дозволила мовникам тимчасово відступити від програмних концепцій. Регулятор закликав це робити в разі неможливості виконання ним визначеної ліцензією програмної концепції або інших умов ліцензії. Про такі дії потрібно було  повідомити Нацраду електронною поштою.

Раніше Нацрада дозволяла ліцензіатам відступати від програмної концепції під час карантинних заходів, пов’язаних з пандемією  COVID-19.