ЗМІ у світі

В АП Туреччини вважають, що генконсул Саудівської Аравії у Стамбулі є співучасником вбивства Хашоггі

Також Анкара розчарована відмовою Саудівської Аравії видати осіб, причетних до вбивства саудівського журналіста Джамала Хашоггі.

Генконсул Саудівської Аравії у Стамбулі є співучасником злочину, оскільки співробітники саудівських спецслужб прибули в дипломатичну установу з конкретною метою вбивства Хашоггі. Про це керівник управління з комунікації адміністрації президента Туреччини Фахреддін Алтун сказав 10 грудня в інтерв’ю Reuters, передає «Гордон».

За його словами, відмова Саудівської Аравії від співпраці з органами турецького правосуддя грає на руку критикам, які звинувачують королівство у спробі зам’яти інцидент.

Представник адміністрації президента Туреччини також висловив упевненість, що необхідно почати міжнародне розслідування вбивства Хашоггі.

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року саудівський журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі пішов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для вирішення особистих питань і зник.

Саудівські офіційні особи спочатку наполягали на тому, що Хашоггі покинув будівлю 2 жовтня. Турецька влада заявила, що його там вбили. Пізніше Саудівська Аравія змінила свою позицію щодо смерті Хашоггі і повідомила, що його вбивство було умисним.

Влада Саудівської Аравії заявила про затримання 18 підозрюваних у вбивстві журналіста. Туреччина хоче екстрадувати і притягнути їх до відповідальності. Проте Саудівська Аравія відмовляється проводити екстрадицію. Міністр закордонних справ країни Адель аль-Джубейр заявив, що Саудівська Аравія не видасть Туреччині своїх громадян.

15 листопада Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США запровадило санкції проти Сауда аль-Кахтані, його підлеглого Махер Мутреба, генерального консула Саудівської Аравії Мохаммеда Алотабібі та ще 14 осіб через вбивство журналіста Джамаля Хашоггі.

19 листопада голова МЗС Німеччини Гайко Маас повідомив, що країна заборонила в’їзд 18 громадянам Саудівської Аравії, підозрюваних у причетності до вбивства саудівського журналіста.