Всеукраїнські новини Наголос

НСЖУ і видавці вимагають звільнити гендиректора Укрпошти, – відкритий лист до Президента

Національна спілка журналістів України та профільні медіа-об’єднання – Українська асоціація медіабізнесу і Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» – та редакції українських газет і журналів звертаються до Президента України Петра Порошенка з вимогою звільнити керівника ПАТ «Укрпошта» Ігоря Смілянського.

Серед редакцій національних та місцевих газет, які першими підтримали публічну вимогу звільнити Ігоря Смілянського, є такі: «Голос України», «Сегодня», «Сільські вісті», «Факты и комментарии», «Вечерняя Одесса», «Ехо» (Житомир), «Селянська газета» (Харків), «Подільські вісті» (Хмельницький), «Приазовский рабочий» (Маріуполь), «Черкаський край», «Діалог» (Кропивницький).

Головною претензією до керівництва ПАТ «Укрпошта» газетярі називають суттєве скорочення ринку передплати: за останні 3 роки – на 3 млн примірників, тобто на 27 відсотків. Оперативні дані про перебіг передплатної кампанії свідчать про те, що обсяги передплати на 2019 рік можуть скоротитися ще на 30–40 % або на 2,6 млн примірників.

«Ми вважаємо – це наслідок недолугої роботи Укрпошти під керівництвом пана Смілянського І. Ю. Нинішня якість доставки друкованих ЗМІ не витримує жодної критики, бо набули вже системного характеру випадки доставки передплаченої преси раз на тиждень і з запізненням до тижня.

Масове закриття поштових відділень і скорочення листонош під офіційним приводом «переведення роботи відділень на пересувний формат» призводять до соціальної напруги й критичного скорочення обсягів передплати преси», – ідеться у зверненні до Президента України.

Лист є відкритим до підписання – НСЖУ збирає інформацію про підтримку редакціями звернення до Президента до 29 листопада. Про свою солідарність можна заявити, заповнивши форму або надіславши лист на адресу [email protected] чи звернувшись за телефоном (044) 234-52-09.

ІА ZIK подає текст листа в повному обсязі:

Президентові України

Порошенку П. О.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Шановний Петре Олексійовичу!

Національна спілка журналістів України та профільні медіа-об’єднання – Українська асоціація медіа бізнесу і Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» – й колективи друкованих ЗМІ України вимагають звільнення Ігоря Смілянського з посади генерального директора ПАТ «Укрпошта».

За останні три роки ринок передплати в Україні скоротився на 3 млн примірників – тобто на 27 відсотків!

Оперативні дані про перебіг передплатної кампанії свідчать про те, що обсяги передплати на 2019 рік можуть скоротитися ще на 30–40 % або на 2,6 млн примірників.

Ми вважаємо – це наслідок недолугої роботи Укрпошти під керівництвом пана Смілянського І. Ю. Нинішня якість доставки друкованих ЗМІ не витримує жодної критики, бо набули вже системного характеру випадки доставки передплаченої преси раз на тиждень і з запізненням до тижня.

Масове закриття поштових відділень і скорочення листонош під офіційним приводом «переведення роботи відділень на пересувний формат» призводять до соціальної напруги й критичного скорочення обсягів передплати преси.

Окремо слід зазначити: всі ці деструктивні «реформи» відбуваються на тлі постійного підвищення тарифів і їхньої непрозорої формули розрахунку. Темпи ж зростання тарифів значно випереджають темпи зростання всіх макроекономічних показників.

Зважаючи на те, що всі спроби знайти спільну мову з паном Смілянським не мали успіху, і задля збереження інституту передплати як такого, що має прямий вплив на інформаційну безпеку України, та дбаючи про захист конституційних прав громадян України на вільний доступ до інформації, вимагаємо звільнення пана Смілянського з посади генерального директора ПАТ «Укрпошта».

Голова НСЖУ Сергій Томіленко;

Генеральний директор УАМБ Олексій Погорелов;

Голова Ради директорів АНРВУ Олександр Човган;

Колективи газет і журналів:

«Голос України» (Київ)

«Сегодня» (Київ)

«Сільські вісті» (Київ)

«Факты и комментарии» (Київ)

«Вечерняя Одесса»

«Эхо» (Житомир)

ТОВ «Хьорст Шкульов Україна» (журнали ELLE, Cosmopolitan, Maxim)

«Приазовский рабочий» (Маріуполь)

«Новий день» (Херсон)

«ОГО» (Рівне)

«МИГ» (Запоріжжя)

«Селянська газета» (Харків)

«Подільські вісті» (Хмельницький)

Медіа Корпорація «RIA» (Вінниця)

Всеукраїнська газета «Діалог» (Кропивницький)

«Обрії Ізюмщини» (Харківська область)

«Волинська газета»

«Черкаський край»

«Наше слово» (Чернігівська область)

«Вісті» (Донецька область)

«Сільські новини» (Полтавська область)

«Новини Городнянщини» (Чернігівська область)

«Над Бугом» (Львівська область)

«Новий день» (Кіровоградська область)

«Прилуччина» (Чернігівська область)

«Ключи» (Херсон)…