Наголос

13 лютого – Всесвітній день радіо

День радіо 13 лютого відзначається в пам’ять про відкриття Служби телерадіомовлення ООН у 1946 році.

13 лютого відзначають Всесвітній день радіо, який був встановлений на 36-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 2011 році з ініціативи Іспанії.

Як зазначив медіаексперт професор Кшиштоф Мрозовський, попри те, що радіо має багато конкурентів серед ЗМІ, воно все ще є найпоширенішим засобом масової інформації.

«Сила радіо в тому, що воно навчилося бути супутником життя. Телебачення треба дивитися, газети треба сісти і читати, а радіо можна слухати як засіб, що супроводжує різні види діяльності. Особливо, якщо ми навчаємось чи працюємо онлайн, більше часу проводимо вдома», — сказав Кшиштоф Мрозовський.

Наступного року Польське радіо відзначатиме сторіччя. Кшиштоф Мрозовський підкреслює, що громадські медіа відіграють особливу роль.

«Громадські медіа — це більше, ніж медіа. Це інституції, які пов’язують соціальний порядок, який дозволяє нам бути частиною суспільства в кількох вимірах. У політичному вимірі вони мають служити демократії. Також мають служити у культурному вимірі. Громадські медіа — не про заробляння грошей, а про служіння нам інформацією, музикою, порадами та контактами», — підкреслив медіаексперт.

Згідно з останнім дослідженням, проведеним для платформи I Love Radio – ініціативи трьох радіомовників — близько 25 мільйонів поляків слухають радіо щотижня і 19 мільйонів щодня.

Традиційно більшість людей вмикають радіо в автомобілі. FM-приймач все ще залишається найпопулярнішим джерелом радіосигналів, однак зростає також й кількість слухачів, які слухають радіо через Інтернет.

День радіо 13 лютого відзначається в пам’ять про відкриття Служби телерадіомовлення ООН у 1946 році. Першою країною, яка почала регулярне радіомовлення, були США в 1920 році. Польське радіо почало видавати регулярні програми 18 квітня 1926 року.