Олег Романчук – лауреат премії імені В’ячеслава Чорновола та премії імені Героя України Степана Бандери

Доцент кафедри української преси факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат філологічних наук, письменник, публіцист, багаторічний шеф-редактор журналу «Універсум» Олег Романчук став лауреатом відразу двох престижний премії – за найкращу публіцистичну роботу та за політичну діяльність.

Так, Премію імені В’ячеслава Чорновола за найкращу публіцистичну роботу в галузі журналістики Олегові Романчуку присудили за книгу публіцистики воєнного часу під назвою «Не бійсь. Не зраджуй. Не мовчи», у якій він представив матеріали про роки гібридної війни росії проти України, розпочатої у 2014 році.

Книга «Не бійсь. Не зраджуй. Не мовчи» вийшла 2020 року у львівському видавництві «Універсум» й отримала багато рецензій та відгуків у ЗМІ. У виданні зібрані публіцистичні статті та есе, написані у різний час, але усі вони є вагомими дослідженнями драматичних і трагічних подій в Україні на військовому та інформаційному фронтах, а також в тилу. У книзі автор ретельно проаналізував політичні, економічні, соціальні процеси в Україні упродовж шести років російської агресії проти України. Члени комітету високо оцінили публіцистичну майстерність Олега Романчука та відзначили унікальність видання у галузі української публіцистики.

Всього на премію імені В‘ячеслава Чорновола надійшло 15 робіт, серед яких – книги, газетні публікації, радіотвори та один документальний фільм. Претенденти на премію були з різних куточків України – Львова, Києва, Одеси, Чернівців, Сумщини та Запоріжжя.

Додамо, що премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується щороку за твори, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності.

Крім того, Олег Романчук став лауреатом Обласної премії імені Героя України Степана Бандери, у номінації «Політична діяльність». Премію науковцю Львівського університету присудили члени конкурсного журі Львівської обласної ради.

Премією імені Героя України Степана Бандери відзначають громадських діячів, державницькі та громадські інституції, науковців за вагомий внесок у  розбудову національної Української Держави, доленосні громадсько-політичні рішення та науково-теоретичні напрацювання у царині державотворення.

Вітаємо Олега Костянтиновича із вагомими здобутками у сфері журналістики та політичної діяльності й бажаємо надалі плідно працювати задля процвітання Української Держави та перемоги над ворогом на усіх фронтах!

https://lnu.edu.ua/oleh-romanchuk-laureat-premii-imeni-v-iacheslava-chornovola-ta-premii-imeni-heroia-ukrainy-stepana-bandery/

Пресцентр