Заява Міністерства інформаційної політики України у зв’язку з емоційною публічною дискусією навколо публікацій сайту «Миротворець»

0
313

Позиція Уряду України відома – ми підтримуємо вільну українську та іноземну пресу, і засуджуємо тиск на журналістів. Правоохоронні органи України ретельно розслідують кожен факт тиску чи погроз представникам преси.

Ми цінуємо відданість і сміливість журналістів, які ризикуючи життям, виконують свій обов’язок, доносять правду про події на захоплених українських територіях.

Разом з тим, маємо вчергове нагадати, що Закон – один для всіх, і ніхто, журналісти в тому числі, не має права незаконно, без відповідного дозволу української влади, проникати на тимчасово окуповану територію України з боку Росії. Ми розраховуємо на розуміння наших іноземних партнерів, політиків, журналістів, представників неурядових організацій.

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець: “Я звертаюся до всіх патріотів України та до журналістської спільноти – зробити адекватні висновки з цієї історії! Ми всі маємо бути зацікавленими в об’єктивному висвітленні ситуації на Донбасі, ми маємо знати, що і як відбувається там: чим живуть наші українські громадяни, як глибоко вкорінилась російська пропаганда, яка змальовує нас з вами фашистами і бандерівцями. Нам треба знати, що робить окупаційна влада, і з чого нам прийдеться починати, відновлюючи українську владу і порядок на тимчасово окупованих територіях.

А своїм колегам, іноземним журналістам, хочу сказати. Ми шкодуємо про погрози, які були висловлені на вашу адресу, і сподіваємось, що українці розібрались в цій ситуації, розум взяв верх над емоціями. Давайте разом працювати. Лише треба виявити повагу до українських законів та народу, який б’ється за свою незалежність і своє майбутнє. Я певен, кожен патріот і Уряд України нададуть повну підтримку журналістам в їхній діяльності. Але ми не будемо терпіти тих, хто затриманий нашими правоохоронцями, дістає посвідчення «фрілансера», сподіваючись, що це дозволить уникнути переслідування за Законом”.

Ми не приховуємо правду. Ми вітаємо правду про конфлікти на окупованих Донбасі та Криму! Забезпечення інформаційного потоку – один із пріоритетів роботи як Кабінету Міністрів, так і Міністерства інформаційної політики.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК