Як фотограф, якого Саакашвілі посадив у грузинську в’язницю, знімав екс-президента в клітці українського суду

0
43

Цікавий поворот. 11 грудня на судовому засіданні з обрання запобіжного заходу лідерові «Руху нових сил» Міхеїлу Саакашвілі був присутній фотокореспондент, якого екс-президент Грузії посадив у в’язницю за публікацію фотографій кривавого розгону мітингу 26 травня 2011 року.

Про це розповів відомий український журналіст і фотокореспондент Єфрем Лукацький на своїй сторінці у «Фейсбуці»: «У мене сьогодні відбувся розрив шаблонів. Один із сьогоднішніх фотографів у залі суду був добре знайомий грузинський фотограф, якого Саакашвілі посадив у в’язницю за те, що він сфотографував і опублікував кривавий розгін мітингу в центрі Тбілісі, що вимагав його імпічменту».

У розмові з «Днем» Єфрем Лукацький розповів, що йдеться про колишнього особистого фотографа Саакашвілі Іраклія Геденідзе. Він був одним із тих, хто знімав нічний силовий розгін мітингу 26 травня 2011 року в Тбілісі. Нагадаємо, тоді фотографії закривавлених людей, які вийшли на вулиці міста з вимогою відставки президента, зроблені фотокореспондентами, облетіли всі світові ЗМІ. Лукацький, який був разом із колегами з Грузії на тому мітингу, пригадуючи подію 26 травня 2011 року, дивується, чому сьогодні в українських ЗМІ про це так мало говорять, адже, здавалося б, тема Саакашвілі в Україні — топ-новина.

Як суд над Саакашвілі сприймають фотографи, яких за висвітлення мітингу в Тбілісі посадили у в’язницю, і чому в Україні недостатньо аналізують новітню історію Грузії, запрошуючи на керівні посади до країни їхніх колишніх чиновників, «День» розпитав у Єфрема ЛУКАЦЬКОГО та Георгія АБДАЛАДЗЕ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ