Вимоги до керівництва Держави озвучила перед депутатським корпусом Львівщини

0
52

Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Пікетувальники заявляють, що реформа суспільного телебачення та радіо, яку здійснює голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія, – це ліквідація засобів масової інформації Львівської області.

Вимоги до керівництва Держави озвучила перед депутатським корпусом Львівщини  відомий тележурналіст Оксана Клим. Зважаючи на викладенні факти ,заявила Оксана Клим колектив ТРК “Львів” звертається до депутатів Львівської обласної ради стати на захист українського інформаційного простору та ТРК”Львів” та інших обласних ТРК . У відповідному зверненні до Президента України ,Прем’єр Міністра України,Верховної ради України ,РНБО,НАБУ,ГПУ,СБУ, НАЗК з вимогами

                           Лист – звернення до депутатів ЛОР

Під гаслом оптимізації та реорганізації, що триває вже кілька місяців у системі «НСТУ», відбувається практичне знищення колективу та регіонального мовлення. За задумом авторів реформ суспільного мовника, в регіоні залишаються в ефірі лише ранкові розважальні програми «Добрий ранок», випуски новин та вечірня розмовна півгодинна програма «Тема дня».

Все інше – непотріб. Так само, як і люди, що створювали ці програми. Це в умовах пропагандистської та реальної війни та суцільного «зросійщення» мовлення загальноукраїнських каналів. Також закриті практично всі авторські програми Львівського радіо, активно обговорюється можливість переміщення радіостудії з того приміщення, в якому Львівське радіо перебуває з часу заснування.

Львівське телебачення і Львівське радіо було активним учасником усіх державотворчих процесів, що відбувалися на Львівщині наприкінці 80-их років: саме з наших програм глядачі не лише регіону та цілої України, а й світу дізнавалися про мітинги проти прогнилої комуністичної системи, про знесення вперше в Україні пам’ятника Леніну в шахтарському Червонограді чи знову ж таки вперше в Україні підняття тоді ще не державного синьо-жовтого стягу над адміністративною спорудою Стрийської міськради. Вибори депутатів Львівської обласної ради Першого демократичного скликання відбулися також, серед іншого і завдяки чесній та сміливій позиції в тому числі й працівників нашої телерадіокомпанії.

Ми вистояли в часи комуністичної цензури, ми розповідали правду про події на двох Майданах, незважаючи на шалений опір влади. Та зараз нас знищують.

На сьогоднішній день, після року роботи НСТУ, як окремої юридичної особи, все ще не ухвалена концепція розвитку регіонального мовлення в системі суспільного, а процес реформування регіональних філій іде повним ходом.  В той час коли країна взяла курс на децентралізаці кожна теле- чи радіопрограма з обласної філії має затверджуватися у Києві. Яка ж тоді участь місцевої громади у формуванні програмної політики?!

Відповідно до стратегії розвитку  суспільного мовника, під скорочення підпадає більш як 70 відсотків усіх працівників  Львівської регіональної філії, серед них і ті, хто підпадає під категорію соціально захищених.

Така собі «зачистка території». Аргумент таких дій простий – скорочення бюджетного фінансування. Це при тому, що правління НСТУ справно впродовж року отримує надбавки та премії у розмірах 173 – 230 тис. грн. А коментар члена Правління НСТУ Є.Глібовицького на засіданні Правління НСТУ 26.12.2017р. (див. протокол №7) « Скорочення необхідне, так як більшість людей не зможутьпрацювати в новихумовах. І підвищувати зарплату зараз таким працівникам не ефективно», – звучить як мінімум цинічно та упереджено.

Окремо хочеться зупинитися на майнових питаннях. У нас склалося враження, що така масова ліквідація штату Львівської телерадіокомпанії викликана зацікавленістю майном – це два гектари території практично в центрі Львова, в парковій зоні, велика кількість нерухомого майна, яке можна згодом з вигодою здавати в оренду чи продати.

Зважаючи на вищевикладені факти, звертаємось до депутатів Львівської обласної ради стати на захист українського інформаційного простору, регіонального мовлення, зокрема, ТРК «Львів» і прийняти відповідне звернення до Президента України, Прем`єр-міністра України, Верховної ради України, РНБО, НАБУ, ГПУ, СБУ, НАЗК з вимогами:

  1. Призупинити дію Закону України «Про суспільне радіомовлення та телебаченняУкраїни».
  2. Заслухати на найближчій сесії ВР України повний звіт голови ДержтелерадіоУкраїни О. Наливайка.
  3. Провести розслідування фінансової діяльності керівництва ПАТ НСТУ, оскільки вищенаведені факти мають певні ознаки корупційної діяльності.
  4. Провести розслідування щодо фактичного знищення керівництвом ПАТ НСТУ та наглядовою радою НСТУ державного українського інформаційного простору та підриву інформаційної безпеки України в умовах війни з країною агрессором Росією.
  5. Розпустити наглядову раду НСТУ та провести перевибори членів наглядової ради.
  6. Відповідно провести перевибори керівництва ПАТ НСТУ.
  7. Внести поправки до Закону України «Про суспільне радіомовлення та телебачення України», які б унеможливлювали знищення регіональних телерадіокомпаній, а на їхній базі створити Регіональні суспільні ТРК місцевих громад.
  8. Повернути ліцензії на телерадіомовлення та господарсько-майнові комплекси у власність Регіональних суспільних ТРК місцевих громад.

 

Журналістський колектив  (тепер уже вивільнений)  філії ПАТ «НСТУ»  «Львівська регіональна дирекція»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ