Український Facebook атакований вірусом

0
77

Відучора користувачі Facebook масово фіксують дії віруса, який від їхнього імені робить публікації з посиланням на відео та з тегом імен їхніх друзів.

Цей вірус активно поширювався в Західній Європі та США останні 2 дні. Найбільш вразливими є користувачі з браузером Chrome, хоча інші браузери теж можуть бути вражені, зауважує Watcher.

Процес зараження виглядає так: користувач отримує повідомлення про те, що хтось з його друзів зробив пост і тегнув його. В самому пості розміщено нібито відео, інколи з фотографією людини, яка вас тегнула. Якщо клацнути на відео, то ви потрапляєте на сайт, де до вашого браузера встановлюється розширення, і вірус почне через вас розсилати заражені повідомлення вашим друзям.

Головний запобіжний захід – не відкривати посилання на відео. Якщо ви були необережні та підхопили “черв’яка”, то необхідно відкрити диспетчер задач браузера і закрити процеси, які викликають підозру.

Потім потрібно відкрити список встановлених у браузері розширень (chrome://extensions) і видалити ті, які ви не встановлювали самостійно або які викликають у вас підозру. Зокрема, це April First Prank Toolkit.

Далі необхідно видалити всі пости, де ви тегнули ваших друзів, та приватні повідомлення. Після чого зайти в перелік додатків, які встановлені у вас на Facebook, та видалити ті, про чиє встановлення чи значення яких ви не пам’ятаєте.

Експерти вказують, що аналогічний вірус діяв у 2014 та 2015 роках.

Джерело: http://www.telekritika.ua/

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК