«Українське радіо», «Мелодія», «Львівська хвиля», «Мейдан», «Крим.Реалії» та «Херсон ФМ» перемогли в конкурсі на вільні частоти

0
50

27 грудня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення підбила підсумки конкурсу на 12 частот у семи областях, оголошеного 11 жовтня. Переможцями конкурсу стали «Українське радіо» (три частоти), радіостанції «Мелодія», «Львівська хвиля», «Мейдан», «Крим.Реалії» і «Херсон ФМ».

Загалом на конкурс було виставлено11 ФМ-частот та одна УКХ-частота в Києві. Але на чотири частоти (у тому числі київську) претендентів не виявилося, тому Нацрада припинила конкурс на них. На решту вісім частот заявки подали 12 радіокомпаній.

Найбільше заявок – три – на конкурс подала Національна телекомпанія України з концепцією «Українського радіо». Нацрада задовольнила усі ці заявки. Відтак, ФМ-мережа «Українського радіо» розширилася на міста Орли Дніпропетровської області, Козелець Чернігівської області та Чонгар Херсонської області (мовлення на Крим).

Дві заявки на конкурс подало «Громадське радіо» – на міста Біла Церква і Чонгар (мовлення на Крим). Але «Громадське радіо» програло конкурс: у Білій Церкві – комерційній радіомережі «Мелодія» (радіохолдинг «ТАВР медіа»), а в Чонгарі – «Українському радіо».

Представник «Громадського радіо» Олександр Бузюк обурився, що Нацрада дає «Громадському радіо» тільки непривабливі частоти в малонаселених регіонах, а більші міста традиційно віддає комерційним радіостанціям. Нагадаємо, що в «Громадського радіо» є ФМ-частота тільки в одному великому місті – Маріуполі. Але це не ліцензійна частота, а надана в тимчасове користування до завершення АТО.

До речі, найбільша конкуренція на конкурсі виникла саме за частоту в Білій Церкві. На неї претендували дві комерційні радіомережі («Мелодія» і «Люкс ФМ»), «Громадське радіо» та нова місцева радіостанція «Бліц-ФМ». Члени Нацради п’ятьма голосами віддали перевагу радіо «Мелодія».

На конкурс були виставлені ще чотири частоти в Чонгарі Херсонської області. Три з них – з потужністю передавачів 5 кВт, що дає змогу охопити ФМ-мовленням Крим. Ці частоти дісталися «Українському радіо», кримськотатарській радіостанції «Мейдан» (ТОВ «Телевізійна компанія “Атлант-СВ”»), що пов’язана з кримськотатарським телеканалом ATR і належить Ленуру Іслямову, а також радіостанції «Крим.Реалії» (ГО «Радіо кримських громад»), яка є проектом «Радіо Свобода». Четверта частота в Чонгарі з менш потужним передавачем (300 Вт) дісталася херсонській місцевій радіостанції «Херсон ФМ». Без частот у Чонгарі залишилися «Громадське радіо» та сімферопольське «Лідер ФМ» – це ще одна радіостанція Ленура Іслямова, яка з часів анексії Криму припинила мовлення.

Також на конкурс була виставлена частота в Сколівському районі Львівської області. На неї претендували львівська радіостанція «Львівська хвиля» та нова місцева радіокомпанія «Магура», яка мала наміри ретранслювати «Українське радіо» 20 годин на добу, а 4 години на добу випускати власний продукт. Нацрада віддала перевагу «Львівській хвилі».

Подаємо повний перелік виставлених на конкурс частот, претендентів і переможців:

Населений пункт, область Частота, МГц Потуж-ність, кВт Обсяг мовлення Претенденти, переможці (виділені жирним шрифтом) і кількість голосів
Орли, Дніпропетровська 99,2 0,25 24 години

на добу

1. Національна телекомпанія України («Українське радіо») – 7
Костянтинівка, Донецька 102,4 0,3 24 години

на добу

Претенденти відсутні
Сартана, Донецька 90 0,005 24 години

на добу

Претенденти відсутні
Біла Церква, Київська 105,3 0,25 24 години

на добу

1. ТОВ «ТелерадіокомпаніяРадіо Кохання» («Мелодія») – 5

2. Телерадіокомпанія «Громадське радіо» – 2

3. ТОВ «Рекламно-інформаційне агентство “Бліц”» («Бліц-ФМ»), Біла Церква – 3

4. ПрАТ «Телерадіокомпанія “Люкс”» («Люкс ФМ») – 3

Київ,

Київська

73,64 5,0 24 години

на добу

Претенденти відсутні
Коростів,

Львівська

104,4 0,03 24 години

на добу

1. ПП «Радіокомпанія Магура», с. Добрівляни Стрийського р-ну Львівської обл. («Говорить радіостанція «Магура») – 3

2. ТОВ «ТелерадіокомпаніяЛьвівська хвиля», Львів («Львівська хвиля») – 5

Славута, Хмельницька 100 0,25 24 години

на добу

Претенденти відсутні
Чонгар, Херсонська 100,7 5,0 24 години

на добу

1. Телерадіокомпанія «Громадське радіо» – 3

2. Національна телекомпанія України («Українське радіо») – 7

3. ДП «Телерадіокомпанія “Центр”», Сімферополь («Лідер ФМ») – 0

Чонгар, Херсонська 101,4 5,0 24 години

на добу

1. ТОВ «Телевізійна компанія Атлант-СВ» («Мейдан») – 7
Чонгар, Херсонська 105,9 5,0 24 години

на добу

1. ГО «Радіо кримських громад» («Крим.Реалії») – 7
Чонгар, Херсонська 107,8 0,3 24 години

на добу

1. ПП «Телерадіоорганізація «Софія», Херсон («Херсон ФМ») – 7
Козелець, Чернігівська 99,6 0,1 24 години

на добу

1. ТОВ «ТРК “Свобода.ФМ”», Чернігів («Свобода ФМ») – 0

2. Національна телекомпанія України («Українське радіо») – 7

Нагадаємо, 22 грудня Нацрада підбила підсумки конкурсу на 11 ФМ-частот в Одеській області. Переможцями конкурсу стали «Українське радіо», «Громадське радіо» і «Радіо Можливість» з міста Слов’янська Донецької області, яка вже має УКХ-частоту в Одесі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК