Україна зробила рекордний підйом в щорічному рейтингу свободи преси – на 22 позиції

0
52
Україна посіла 107 місце серед 180 країн у щорічному Всесвітньому індексі свободи слова міжнародної організації «Репортери без кордонів», пишуть Media Sapiens із посиланням на оприлюднений на сайті організіції рейтинг.
За минулий рік наступ на свободу слова спостерігався по всьому світу, зазначають наглядачі. Світ входить у «нову еру пропаганди», у якій нові технології дозволяють поширювати потрібну інформацію швидко і порівняно недорого.

За даними «Репортерів», найзначніше ситуація погіршилася в Латинській Америці, хоча більшість країн регіону все ж потрапили в першу сотню рейтингу свободи слова.

Україна в цьогорічному рейтингу посідає 107 місце з 180 країн. Попереднього року це було 129 місце, отже, Україна піднялася на 22 позиції. 

Представниця «Репортерів без кордонів» в Україні Оксана Романюк зазначила, що це один із найбільших підйомів цьогорічного рейтингу. 

Рейтинг щодо України не включає окуповану територію Криму та самопроголошені «ЛНР» і «ДНР».

 

Росія опинилася на 148-му місці, оскільки правозахисники відзначили «складну ситуацію». У США, на думку «Репортерів без кордонів», «задовільна ситуація» – 41-ше місце в індексі свободи преси. Серед пострадянських країн найбільш вільно журналісти почуваються в Естонії – 14-те місце в списку.

На найвищих позиціях преса Фінляндії, Нідерландів, Норвегії, Данії та Нової Зеландії, найгірші справи із пресою в Туркменістані, Північній Кореї та Еритреї.

 

Рейтинг щорічно публікується «Репортерами без кордонів» з 2002 року. Він враховує такі показники, як рівень плюралізму, кількість незалежних ЗМІ, законодавчі обмеження, прозорість, цензура і самоцензура.

Джерело: http://www.telekritika.ua/

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК