У Самборі напали на редакцію місцевої газети

0
35

Учора, 9 лютого, доволі численна група чоловіків, серед яких був і депутат Самбірської міської ради, увірвалися в офіс незалежного періодичного видання «Самбірська газета». Насамперед вони висловили претензії заступнику редактора щодо матеріалу про місцеву «Самооборону» в попередньому числі видання.

Напад на приміщення редакції, яка є приватною власністю, супроводжувався криками, погрозами. Потім, за словами редактора газети, члена Національної спілки журналістів Андрія Жепка, самооборонці почали ритись у смітнику, шафі та витягувати звідти порожні пляшки, виставляти на стіл і створену для себе картинку знімати на відео. У кабінеті зчинився крик.

На місце події прибув наряд добре екіпірованої поліції. Працівники редакції написали заяви в прокуратуру і поліцію. За попередніми даними, порушення буде внесено до єдиного реєстру. Кримінальну справу можуть порушити за ознаками перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Нагадаємо, що це не перша «війна» команди нинішнього міського голови із працівниками ЗМІ. Свого часу сам мер Самбора Юрій Гамар без жодної на це підстави назвав журналістів принизливими словами – писаками, писюнами. Один з наближених на той час до нього депутат міської ради погрожував навіть фізичною розправою Юрію Леськіву  – члену НСЖУ, лауреату Львівської обласної премії імені В’ячеслава Чорновола, а сьогодні головному редактору журналу «Пластовий шлях». Півтора року тому цього депутата міської ради Самбора Львівська обласна організація НСЖУ визнала «ворогом преси».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ