Суд засудив Коцабу до 3 років і 6 місяців позбавлення волі

0
61

Івано-Франківський міський суд засудив блогера Руслана Коцабу до 3 років і 6 місяців позбавлення волі. Таке рішення суд виніс сьогодні, 12 травня. Про це повідомляє ІМІ на офіційному ресурсі.

Суд визнав Коцабу винним у вчиненні злочину, передбаченому ч.1 статті 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) КК України та призначив йому покарання із застосуванням статті 69 ККУ у вигляді позбавлення волі на строк 3,6 років. Пом’якшуючі обставини – перша судимість і двоє малолітніх дітей.
Водночас суд визнав Коцабу невинуватим у пред’явленому за ч.1 статті 111 (державна зрада) ККУ обвинуваченні та виправдав його за цією статтею за відсутністю складу злочину.
Строк відбуття покарання обвинуваченому Коцабі рахуватимуть з моменту фактичного затримання 7 лютого 2015 року.

Суд ухвалив відповідно до статті 172 КПК України, зарахувати Коцабі строк попереднього ув’язнення 7 лютого 2015 року до дня набрання вироком законної сили у строк відбуття покарання з розрахунку – один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.
Як повідомляв ІМІ, 11 травня 2016 року обвинувачення попросило дати івано-франківському блогеру Руслану Коцабі 13 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Сторона захисту просила суд виправдати блогера і звільнити його.
Руслан Коцаба вважає, що його справа фальсифікована.

17 березня 2016 року в Івано-Франківському міському суді завершилося дослідження письмових документів у справі блогера Руслана Коцаби, якого звинувачували у державній зраді та перешкоджанні діяльності Збройних Сил України. Сторона обвинувачення з посиланням на висновки “негласних слідчо-розшукових дій” заявила, що Коцаба мав телефонні розмови з представниками телеканалів Росії, де йшлося про участь в російських передачах і підготовку матеріалів. Водночас в деяких розмовах Коцаба повідомляв про “тиск”, небезпеку для себе за такі виступи.
7 лютого 2015 року СБУ затримала Руслана Коцабу в його квартирі після майже шестигодинного обшуку. Йому інкримінували ч.1 статті 111 (державна зрада) та ч.1 статті 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) КК України.

17 січня 2015 року Руслан Коцаба записав відеозвернення до Президента України, де він закликав українців відмовитися від чергової хвилі мобілізації, мотивуючи таку відмову тим, що в Україні не оголошений військовий стан. Так, Коцаба на відео заявив, що він краще відсидить у в’язниці, ніж буде мобілізований на схід країни.

Незалежна медіа-профспілка України висловила думку, що попри всю неоднозначність діяльності Коцаби притягнення його до кримінальної відповідальності створює прецедент, коли кожного журналіста або громадського діяча за висловлювання, які суперечать офіційній позиції органів державної влади, буде звинувачено у державній зраді.
Правозахисна організація Amnesty International назвала івано-франківського журналіста в’язнем сумління й закликала його звільнити.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК