Права журналістів порушили 50 разів з початку цього року

1
133

За перший квартал поточного року Інстітут масової інформації за результатами моніторингу “Барометр свободи слова”.зафіксував 50 випадків порушення прав журналістів на території України. Це дані без врахування окупованих територій, де зафіксовано ще 11 випадків – 9 в Криму та 2 в Донецькій і Луганській областях.  з

Серед порушень найбільшу кількість складають перешкоджання законній журналістській діяльності — 17 випадків, також є свідчення про погроиз та залякування — 11, а також є сім випадків побиття та нападів на журналістів.

Територіально найбільше порушень свободи слова сталося у Києві — за три місяці ІМІ зафіксував 15 таких фактів. Друге місце посіла Одещина з 4 випадками, третє — розділили шість областей, в яких зафіксовано по 3 випадки.

Найчастіше права журналістів на професію порушують цивільні (15) та невідомі (14) особи. У трійку основних порушників свободи слова потрапила також місцева влада — 7 випадків.

Експертка ІМІ Катерина Дячук порадила журналістам викривати випадки порушень їх прав, сповіщати про ці випадки суспільство, а не замовчувати їх.

Також в інституті зазначають, що в окупованому Криму продовжується тиск на журналістів з боку правоохоронних і силових структур Росії, судової влади. Українським журналістам забороняють в’їзд на територію півострова, безпідставно затримуються, блокується доступ до сайтів проукраїнського спрямування.

1 коментар

Comments are closed.