Політичний тиск та напади на журналістів загрожують свободі преси в Україні – Freedom House

0
33

Міжнародна правозахисна організація Freedom House знову віднесла Україну до категорії частково вільних країн.

Про це йдеться у новій щорічній доповіді Freedom House «Свобода у світі 2018: криза демократії», повідомляє «Укрінформ».

«Так, Україна отримала 3 бали із можливих 7, де 7 – найгірший показник, за рівень політичних та громадянських свобод. За 100-бальною шкалою, яка бере до уваги багато чинників, Україна набрала 62 бали», – йдеться у повідомленні.

У доповіді зазначається, що Україна продовжує одужувати від розладу після президентства Віктора Януковича, а також кризи, викликаної окупацією Криму Росією і військової підтримки сепаратистів на Донбасі.

Однак, підкреслюється у звіті, відсутність судового переслідування за корупцію на високому рівні підірвала популярність уряду та вплинула на певні зусилля з реформування.

Також зазначається, що пригальмували рух до демократії в Україні і військові дії на Донбасі та обмеження доступу до ряду сайтів. Крім цього, повідомляється, що у сфері громадянських свобод політичний тиск та напади на журналістів загрожували свободі преси.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко просить депутатів Верховної Ради скасувати вимогу щодо обов’язку громадських активістів подавати електронні декларації.  Раніше зміни до закону про електронне декларування розкритикували міжнародна правозахисна організація Freedom House, міжнародна антикорупційна мережа Transparency International та українське представництво «Transparency International Україна».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ