Підбиваємо підсумки .Рішення Правління ЛООНСЖУ від 28.12.17

0
90

               ПРОТОКОЛ

Засідання Правління Львівської ОО НСЖУ 28 грудня 2017 року

Присутні-23 члени Правління.

Відсутні-16 членів Правління.

Головуючий запропонував розпочати засідання Правління.

Голосували-ЗА одноголосно. Кворум для проведення засідання відповідає Статутним вимогам.

Головуючий пропонує порядок денний Правління.

  1. Звіт Правління про діяльність ЛООНСЖУ у 2017 році(Я.Климович) та Звіт Ревізійної комісії про витрачання коштів за звітний період(З.Лешик)
  2. Хід реформування комунальних ЗМІ та реорганізація у системі Суспільного телерадіомовлення.(М.Іванців,А.Данилець,М.Хвойницький)
  3. Про затвердження заступників Голови ЛОО НСЖУ.(Я.Климович)
  4. Кооптування до складу Правління нових членів замість вибулих.(Я.Климович)
  5. Різне.

 

По-першому питанню : Із звітною доповіддю виступив Голова ЛОО НСЖУ Я.Климович.(Текст Доповіді додається). Із звітом про витрачання коштів у звітному періоді виступив голова Ревізійної комісії З.Лешик

В обговоренні виступили: З.Суходуб,П.Цеголко,М.Іванців,М.Пасько,І.Паращак. Запропонували роботу Правління визнати –ЗАДОВІЛЬНОЮ. Звіт ревізійної комісії-ЗАТВЕРДИТИ.

Голова Ревізійної комісії З.Лешик запропонував: У зв’язку із вирішенням судового спору щодо приміщення обласної організації НСЖУ звернутися до первинних журналістських організацій про надання фінансової допомоги спілці у розмірі 500 грн на судові витрати .

Друга пропозиція Голови Ревізійної комісії затвердити представницькі витрати для Голови ЛООНСЖУ у розмірі 2500 грн у місяць із членських внесків у зв’язку із цим що керівник спілки не отримує заробітної плати. Голосували : ЗА -одноголосно

По-другому питанню:Із інформацією виступили співголови комісії по роздержавленню комунальних ЗМІ М.Іванців,А.Данилець. Проінформували про хід реформи,зазначили,що у 2018 році необхідно провести ряд навчальних семінарів для колективів редакцій,які реформуються у другому етапі. В іншому випадку починаючи з 2019 року редакції,що не пройдуть шлях роздержавлення будуть ліквідовані.

Із інформацією про стан реорганізації Львівської філії Суспільного мовлення виступив голова профспілкового комітету філії М.Уханський.

Він наголосив на повному знищенні Львівського телебачення,усунення з посад професійних тележурналістів,ліквідації пріорітетних тематичних напр’ямів. Навіть військово-патріотична тематика-це сьогодні не формат.

В обговоренні виступили:П.Цеголко,Я.Фейло,Т.Вергелес,М.Пасько.

Вирішили:У 2019 році на базі обласної НСЖУ провести ряд практичних семінарів по підготовці до реформування комунальних ЗМІ. Тримати це питання у полі зору планових засідань секретаріату,залучати до роботи засновників-керівництво районних рад Львівщини.

В системі суспільного мовлення прийнято рішення відстоювати професійну честь усіх членів НСЖУ. Підготувати звернення до комісії із реформування Суспільного мовлення(О.Куліш) НСЖУ про винесення цієї проблеми на державний рівень.

По-третьому питанню: Голова ЛООНСЖУ запропонував Правлінню затвердити кандидатури Я.Фейла та П.Цеголка заступниками голови обласної організації НСЖУ.

Голосували:ЗА-одноголосно.

По- четвертому:Голова ЛООНСЖУ запропонував доокоптувати до складу правління нових членів замість тих ,хто в силу певних причин, не може брати участь у роботі Правління. Зокрема,замість Л.Тарасенка запропоновано кандидатуру І.Леськів-редактора Миколаївської газети «Громада» та замість М.Присяжного-Генерального директора телеканалу «Перший Західний»О.Цап.

 

Голосували:ЗА-ОДНОГОЛОСНО.

Різне:

М.Пасько запропонував апарату спілки підготувати бюджет 2018 року,щоб спрогнозувати видатки та прибутки організації. Пропозицію підтримали ОДНОГОЛОСНО.

Голова ЛООНСЖУ

Ярослав Климович

                       Звітна доповідь 

                               Правління Львівської обласної організації НСЖУ

                                         про проведену роботу у 2017 році

 

Шановні члени правління! 2017 рік для нашої журналістської організації запам’ятається, перш за все, проведенням 17- звітно-виборної конференції ,яка обрала не тільки Голову спілки а й усі робочі органи, покликані            зробити  нашу діяльність ефективною для забезпечення виконання статутних вимог. Дякую колегам,які підтримали мою кандидатуру  на голову спілки, давши зрозуміти гастролерам,які звикли не працювати на користь журналістської спільноти а лише жити за принципом:чим гірше тим краще,що наш осередок здатен конструктивно вирішувати усі питання.Це також було пов’язано із незалежною позицією наших спілчан щодо проросійської  позиції керівництва НСЖУ, яке долучилось до дискредитації голови та секретаріату. Це уже у минулому але ми повинні зробити висновки,щоб у майбутньому ніхто не зміг навіть подумати,що йому удастся використати нашу організацію у своїх брудних справах. Поки я голова,цього не допущу.

Щоб зрозуміти динаміку нашої роботи-проаналізую статистичні дані,які ми щороку надсилаємо у НСЖУ і які ,на перший погляд,у сухих цифрах дають можливість побачити, що вдалося зробити а що ні.

Львівська обласна організація НСЖУ  станом на 1 січня 2018 року налічує 984  членів Національної спілки журналістів України, в тому числі 541  чоловіків та 443 жінок. За звітний період прийнято в НСЖУ 39 журналістів,в тому числі до 30 років 17 . Дякую членам секретаріату,які принципово підходили до розгляду особових справ претендентів на членство в НСЖУ.Нагадаю ,щоб максимально забезпечити дотримання статутних вимог ,розгляд документів до подачі на секретаріат,готує  ревізійна комісія на чолі з головою Зеновієм Лешиком. Таке рішення прийняв секретаріат на своєму першому засіданні після звітно-виборної конференції 17 березня 2017 року.Це підтвердження демократичності та об’єктивності  нашої організаціє у роботі з  претендентами на вступ до журналістської спільноти. Ми не будемо діяти за принципом подобається претендент комусь, а виключно,в рамках Статуту.

Тепер до сумної статистики. Виключено з лав НСЖУ 94  чоловік. Формулювання секретаріату- втрата зв’язків із спілкою журналістів та несплата членських внесків більше 2-ох років.Ми завжди наголошували,що кількість спілчан в нашій організації- це не самоціль. Якісний склад нас хвилює набагато більше. Тільки за цих умов ми будемо авторитетною,впливовою організацією. Зможемо реалізовувати  наші плани. Коли кожен спілчанин розумітиме,що його особиста активність-це і є активна робота обласної організації. Ми не можемо вестися на спічі демагогів:»що дала мені спілка?.» А що ти зробив? Нагадую,що наше професійне об’єднання добровільне. Хоча,коли у наших колег виникають проблеми ,двері у спілці не замикаються.

На жаль, маємо і втрати .У кращий світ відійшли наші колеги-спілчани: 1.Козачишин Надія Миколаївна,2.Моторний Володимир Андрійович,3.Ковальчук Максим Борисович,4.Тарасенко Леонід Аврамович-редактор газети для інвалідів «БЛАГОВІСТЬ». 5.Ноздрін В’ячеслав Олександрович-застпника керівника Львівської філії НСТУ,6.Пилипюк Василь Васильович-лауреат Шевченківської премії, відомий фотомайстер-фотожурналіст,7.Шевеко-Худаш Лідія Сергіївна,8.Горбовий Володимир Станіславович,9.Мельник Ігор Володимирович, 10.  Божик Євгенія Дмитрівна

 

Світла їм пам’ять! Прошу хвилиною мовчання вшанувати пам’ять наших колег.

Кілька слів про віковий склад членів обласної організації. За віком до 30-років 110 ,30-40 років 271  ,41-50 років 187  ,51-60 років 225 . Серед загального складу Львівської спілки 336  пенсіонерів.

І на завершення статистичної інформації про кількість первинних організацій. За даними на 1. 01.2018 року на обліку в обласній організації перебуває 50 первинних організацій.Від 3 -ох до 20-чоловік налічують 44-первинки,більше 20 чоловік перебувають у 6 первинних організаціях. Для прикладу,первинка факультету журналістики об’єднує 59 спілчан,Малої Академії літератури та журналістики-22 людини,Вільні журналісти об’єднали 135 чоловік,філії НСТУ-34 телерадіожурналістів. Розбудова первинних осередків-це будівництво чіткої структури організації,можливість не залишити поза увагою кожного спілчанина.

Особливо хочу відзначити роботу секретаріату. 17-А Звітно-виборна конференція обрала секретаріат у складі 13 чоловік. Голова медіа-профспілки Л.Беньо та голова ревізійної комісії З.Лешик теж входять до складу секретаріату але з правом дорадчого голосу. Це пов’язано з тим,що ці структури здійснюють контролюючу функцію. Було чимало запитань і до системи управління спілкою. На першому засіданні секретаріату після конференції,ми затвердили творчі комісії,які покликані організовувати роботу практично у всіх напрямах передбачених Статутом. Нагадаю,хто із членів секретаріату який напр’ям очолює: Комісію з питань журналістської етики-Зиновій Суходуб,Комісію по зв’язках з органами державної влади та місцевого самоврядування -Ярослав Фейло,Комісію по зв’язках з міжнародними журналістськими організаціями та з питань журналістської співпраці-Андрій Болкун,Комісію по роботі з громадськими організаціями-Євген Гринів, Комісію по роботі з електронними ЗМІ та інтернет –виданнями-Петро Цеголко,Комісію з питань функціонування та роздержавлення комунальних ЗМІ- Андрій Данилець та Микола Іванців,Комісію по роботі з молодими журналістами-Іванна Русин,Комісію по роботі з ветеранам НСЖУ-Зенон Дмитровський,Комісію з питань співпраці із військовими журналістами та військово –патріотичного виховання-Галина Пигитяк,Комісію з питань юридичної підтримки-Ігор Паращак.

Крім цього, сьогодні виношу на затвердження кандидатури заступників голови ЛООНСЖУ-Я.Фейла та П.Цеголка. Прошу Правління підтримати ці кандидатури. Це робочі органи нашої організації,які планують та забезпечують функціонування обласної організації. Я не буду аналізувати напр’ямки їхньої роботи . Кожен із них відзвітує перед вами. Одразу скажу,що чимало комісій були активними,залучали широке коло спілчан до активної роботи.

У центрі уваги обласної організації були і залишаються проблеми роздержавлення комунальних ЗМІ та реформування державного телерадіомовлення ,яке набуває статусу Суспільного. В порядку денному кожного секретаріату розглядались ці питання. Крім того у прес залі спілки постійно відбувались навчальні семінари за участі фахівців та редакторів комунальних видань. У результаті проведеної роботи 2 видання уже пройшли шлях роздержавлення ,6 завершують реєстрацію документів. Позиція національної спілки не полягає у тому,щоб будь-якою ціною роздержавитись а лиш у тому,щоб дати редакціям у руки інструмент, як це робити.

До 2019 року є ще чимало часу,тим паче,що у сам Закон про роздержавлення внесено чимало доповнень. На спільному засіданні секретаріату та Медіа-профспілки було прийнято рішення звернутись до Верховної Ради з проханням якомога швидше внести зміни до закону. Голова Комітету Сюмар повідомила,що ще у липні законопроект із змінами внесений до ради і чекає розгляду. Сподіваємось,що уже на початку 2018 року кінцева редакція законопроекту побачить світ.

Роздержавлення ЗМІ в цілому позитивно підтримано засновниками. Але чимало із них практично на призволяще кинули видання ,відмовляючись від фінансування у перехідний період.Угоди на висвітлення діяльності органів влади не укладаються. Ми звернулись по цій проблемі до Голови ОДА п.Синютки і отримали підтримку. Голови РДА час від часу нагадують нерадивим представникам виконавчої влади про виконання Законів України. Ми і надалі допомагатимемо нашим колегам без втрат пройти шлях роздержавлення.

Тривожною виглядає ситуація із реформуванням обласних телерадіокомпаній. Ламаючи через коліно колективи тимчасові адміністратори практично викидають на вулицю не десятки а сотні людей. Та найбільш тривожить контент Львівського телебачення та радіо.Виявляється народна творчість,українські традиції-це совок. Передачі про захисників вітчизни та волонтерський рух-це теж не формат.

Тому не випадково ці проблеми ми винесли окремим питанням у порядок денний Правління. Сподіваємось,що наші колеги більш глибоко закцентують на суті проблеми.

Започаткувала обласна організація спільні засідання секретаріату та членів «Медіа-профспілки» у районах області.Це цікава форма,яка дає можливість не лише обговорити питання порядку денного а й зустрітися з керівниками районів. Дізнатись про роль і місце видання у регіоні,почути думку про місцеву пресу пересічних людей.Такі зустрічі відбулись у Золочеві,Миколаєві,Бориславі та Східниці. У планах роботи виїздні секретаріати і у 2018 році. Ми розширюємо контакти і з обласними журналістськими організаціями. Обговорення актуальних проблем розвитку НСЖУ відбулось у березні .На запрошення секретаріату відгукнулись Голови Рівненської та Волинської організацій М.Савчак та Д.Тарасюк. А вже у липні наші спілчани взяли участь у зональній науково-практичній конференції «Регіональна журналістика в умовах гібридної війни»,що відбулась у Луцьку.

Кілька слів про міжнародний напрям нашої роботи. Ми і дальше розвиваємо співпрацю із  журналістами Ізраіля. Підписана Угода з Асоціацією друкованих видань цієї країни, є домовленість про налагодження стосунків з Спілкою журналістів Ізраіля. Продуктивною була зустріч з Генеральним Консулом Республіки Польща у Львові Рафалом Вольським. Ми і далі розвиватимемо стосунки та братимемо участь у спільних заходах з Польською асоціацією журналістів, нашими колегами з Китаю та інших країн.

Хочу відзначити активну роботу комісії по роботі з ветеранами, яку очолює п.Дмитровський. Презентація книжок наших колег І.Сала,Я.Фейла,В.Гаврилишина, творча зустріч ветеранів телебачення та радіо до Професійного свята. Матеріальну допомогу на лікування отримали 6- ветеранів НСЖУ. Сподіваємось,що у наступному році Національна спілка матиме кращі фінансові умови для фінансової допомоги ветеранам журналістики.

Вирішуємо соціальні проблеми колег і через партнерство із «Медіа-профспілкою». Детальна інформація про нашу співпрацю перед вами у черговому випуску «Профспілкового вісника». Маємо усі докласти зусиль,щоб в кожній журналістській організації була профспілкова первинка. Впевнений,що журналісти одразу відчують зміни у житті медіа-колективів на краще. Не має гірше нічого ніж принцип моя хата з краю.

Кілька слів про інформаційно-комунікативний напрям. Ми істотно оновили сайт обласної організації. Потребує лише змістовне наповнення та організація інтерактивну. Чекаємо від Вас колеги активності. Для журналістських організацій- це майданчик для дискусій,висловлювання позиції,розміщення оперативної інформації про життя первинних організацій,отримання оперативної інформації про тренінги,гранти,навчання журналістів,анонси подій,що можуть зацікавити медійників. Прошу звернути увагу  на розділ «Блоги».Колеги,пишіть.Статті О.Романчука,О.Масляника,С.Кошли-це зразок професійної журналістики.

Шановні колеги! У звітній доповіді я торкнувся лише окремих граней проведеної правлінням роботи.Вона набагато глибша,динамічніша. Сподіваюсь,що Голови журналістських комісій,актив-візьме активну участь в обговоренні доповіді та закцентує головну увагу на напр’ямах нашої роботи у 2018 році. Ми самокритичні. Розуміємо,що попереду чимало роботи. Здолати його можна лише спільними зусиллями.

Всім щасливого Нового року! Теплоти Різдва Христового! Божої опіки Вам і Вашим Родинам.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ