НСЖУ активізує зусилля щодо захисту українських журналістів Миколи Семени і Романа Сущенка

0
129

Активізація зусиль щодо захисту українських журналістів Миколи Семени і Романа Сущенка, яких незаконно переслідують російські силовики, увійшла в список пріоритетів діяльності Національної спілки журналістів України на 2017 рік.

Список пріоритетних напрямів в роботі НСЖУ на 2017-2018рр. схвалив пленум правління в Києві 31 травня.

Діяльність Національної спілки журналістів України щодо захисту Миколи Семени і Романа Сущенко включає допомогу сім’ям українських журналістів, яких незаконно переслідує  влада Російської Федерації, інформування, в тому числі на міжнародних майданчиках, про кримінальні справи і судові засідання щодо незаконного затримання українських журналістів.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко, коментуючи це, зазначив, що допомога журналістам-жертвам війни на Донбасі і окупації Криму – це базовий пріоритет для найбільшої в Україні журналістської організації.

Він також зазначив, що за останні три роки перед країною і суспільством, журналістською спільнотою, постало багато нових питань, і допомога колегам з Криму і Донбасу повинна носити системний характер, тому в новий Секретаріат НСЖУ ввели колег, які безпосередньо будуть займатися кримською та донбаською тематикою.

Зокрема, секретарями НСЖУ призначено журналістів – вимушених переселенців з Донбасу (Олександр Бриж і Ліна Кущ) та Криму (Олена Юрченко).

Довідково:

Миколі Семені в окупованому Росією Криму висунене звинувачення у «публічних закликах до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії» за публікацію статті, в якій засуджується статус Криму. Журналіст стверджує, що у своїх матеріалах реалізовував право на вільне висловлення думки, а справа проти нього є політичною.

Журналіста Укрінформу Романа Сущенка утримують в Росії, його звинувачують у шпіонажі, хоча всі міжнародні медіаорганізації підтвердили статус Романа як професійного журналіста. Сущенко з 2002 року працює в ІА «Укрінформ», а з 2010 був власним кореспондентом у Франції. Попри відсутність підстав і доказів у цьому голослівному звинуваченні, термін ув’язнення журналіста постійно продовжують. 

Національна спілка журналістів України, Міжнародна і Європейська федерації журналістів, Бюро представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ закликали російську владу звільнити Романа Сущенка і надати можливість Миколі Семені залишити окупований півострів для лікування, але позитивної реакції не вдалося досягти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ