Міжнародна спільнота не розуміє наслідків пропаганди, – медіаексперт

0
78

Україна не відчуває підтримки міжнародних організацій в боротьбі з російською пропагандою. Російська федерація активно просуває свої месиджі в Європі, але це не викликає відповідної реакції: пропагандистів продовжують запрошувати на міжнародні конференції і приймати серед інших журналістів.

На цьому акцентувала увагу медіаексперт, виконавчий директор ГО «Детектор медіа» Діана Дуцик під час зустрічі з заступником генерального секретаря Міжнародної федерації журналістів Джеремі Діаром, яка відбулася в Національній спілці журналістів України.

– Міжнародна спільнота не розуміє наслідків пропаганди, – зазначила пані Діана. – Два роки триває війна, але російські журналісти запрошуються на міжнародні конференції. Це дуже показово. Ми не готові вести діалог з представниками російської пропагандистської машини – вони не є журналістами, а стали частиною політичної системи. Ми готові говорити з тими журналістами, яких хоч і не багато, але які обʼєктивно оцінюють ситуацію. Тому хотіли б просити звертати увагу на те, кого ви запрошуєте, коли ми говоримо про російські ЗМІ. Це дуже важливе питання, і це нам допомогло б на міжнародному рівні. Бо під загрозою журналістська професія не тільки в Україні і Росії, а й у світі загалом.

Як зауважила Діана Дуцик, для медіаспільноти України сьогодні важливе не тільки питання безпеки, а й виживання – особливо для ЗМІ та журналістів Сходу.

– Я повернулася з Маріуполя, де проходив Донбас медіа форум, і де було дуже багато представників місцевих ЗМІ. Вони сьогодні у надзвичайно скрутному становищі. Перед ними стоїть питання не так розвитку, як виживання, – наголосила медіа експерт.

За її словами, непросте економічне становище, у якому опинилася Україна, позначилося і на медіа. Тому українським журналістам потрібна допомога у вигляді корисного досвіду про те, як будувати альтернативні бізнес-моделі і виживати в таких умовах.

– Ми розуміємо, що журналістам Сходу потрібно давати альтернативи в економічному напрямку, бо багато медіа в регіоні належать олігархам. Концентрація медіаресурсу в одних руках – це проблема. І в якомусь сенсі вона спричинила ті настрої, які тут виникли, – зазначила Діана Дуцик.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК